Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Hayalinizdeki Otomobile Nasıl Kavuşursunuz?

1 min read

Günümüzün vazgeçilme ulaşım vasıtasıdırlar otomobiller. Kimisi toplu taşımacılığı sevmediği için, kimisi ise yalnız yolculuk yapmaktan yana olduğu için otomobili tercih eder. Uzaktan bakıldığında her şey güzeldir aslında. Gözünüze tasarımı güzel bir otomobil kestirirsiniz ve artık sizinmiş gibi hayaller kurmaya başlarsınız. Ancak malesef gerçek hayat dizilerde olduğu gibi toz pembe değildir. Bir otomobil satın almak, aldıkta sonra da gerekli bakımlarını yaptırmak ve devamlılığını sağlamak düşündüğünüzden daha karmaşık hale gelebilir. İşte böyle bir durumda otomobil blogu olan OtomobilRehberim.com adından da anlaşılacağı gibi yegane rehberiniz olacaktır.

Otomobil almaya karar verdiğiniz andan itibaren birçok soru işareti ile karşılaşırsınız. Hangi modeli tercih etmeliyim, yakıt tipi ne olmalı (dizel, benzin, LPG), sıfır mı yoksa ikinci el mi almalıyım, istediğim modeli belirledim ama fiyatlar nasıldır… Tabi ki bunlar başlangıç seviyesi sorularıdır. Daha da ileri seviyelerde motor yapısından aracın mekaniğine kadar dikkat etmek gerekebilir. Olası soruları bu şekilde sıraladığım için gözünüz korkmasın. Otomobil Rehberi araç almadan önce aklınıza gelebilecek hemen her sorunun cevabını bünyesinde barındırmakta. Diyelim ki sitede hali hazırda sorunuzun cevabı yok. O zaman da Ustaya Sor! sayfası ile merak ettiklerinizi gönül rahatlığı ile danışabilirsiniz.

Artık bir otomobil sahibisiniz diyelim. Bu dakikadan itibaren sorularınız da değişecektir. Aracın bakımını hangi aralıklarla yaptırmalıyım, yolda giderken motor arıza lambası yandı diyelim ne yapmam gerekir, LPG ruhsata nasıl işletilir ve ruhsata işletme ücreti ne kadardır, LPG kullanımında nelere dikkat etmem gerekir… Otomobil Rehberim tüm bu süreçte sizi aydınlatmak, kendi sorularınıza kendiniz yanıt bulabilir hale getirmek için tasarlanmış ve içeriği bu yönde hazırlanmış gerçek anlamda bir rehberdir.

En kısa zamanda hayalinizdeki otomobile sahip olmanız dileğiyle…

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer