Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Flatfy, Bird ile Reddot Ödülünü Aldı!

2 min readSon yıllarda Türkiye’de verdiği hizmet ile adından sık sık söz ettiren Flatfy, Kiev’de hizmete sunduğu Bird uygulaması ile Reddot tasarım ödülünü aldı. Çıktığı günden beri çok fazla konuşulan uygulama, arama motoru dünyasına yepyeni bir bakış açısı getirdi. Kullanıcıların daha önce hiç rastlamadığı bir yöntem ile arama imkânı sunan Flatfy Bird uygulaması, teknolojinin hayatı kolaylaştıran yönlerine büyük bir artı daha eklemiş oldu.

Türkiye’de emlak arama motoru olarak kullanıcılara hizmet veren Flatfy, piyasa araştırmalarını kullanıcılara da sunmasıyla emlak yatırımcıları için büyük bir kolaylık sağlıyordu. Flatfy Türkiye’de gayrimenkul arayan kullanıcılara tek tıkla bütün ilanları sunmasıyla biliniyordu. Platformunda bulunan tüm ilanları özel filtreleme süreçlerinden geçirdiğini ilan eden platform, yeni uygulamasını Türkiye’ye getirdiği takdirde büyük bir sükse yapabilir.

Bird Ne? Flatfy Bird Ne İşe Yarıyor?

Geliştiricisinin emlak arama sürecinde yaşanan sorunları sıfıra indirme hayaliyle başladığını duyurduğu Bird, kullanıcılara aslında gerçek bir kuş gibi hizmet sunuyor. Uygulamayı indirdikten sonra Flatfy’nin Bird’ini harita üzerinde uçurarak gayrimenkul arama sürecine başlayabiliyorsunuz. Uygulama 3D modeller ile planlanan şehir üzerinde bulunan tüm kiralık konutları ya da satılık konutları görmenizi sağlıyor. Sokaklar da caddeler de özgürce gezerek istediğiniz gayrimenkulleri hızlı bir şekilde Bird ile görebiliyorsunuz.

Şehir modelinde bütün binalar, caddeler, sokaklar ve diğer önemli ayrıntılar bulunuyor. Sokaklarda gezerken satılık ya da kiralık olan konutlar farklı renklerde bulunuyor. Bird ile uçtuğunuz bir cadde de satılık konut bulduğunuz takdirde tek yapmanız gereken konuta tıklamak. Konutun bütün fotoğrafları, bilgileri ve diğer detayları önünüze geliyor. Beğendiğiniz takdirde ilanı favorilerinize almanız mümkün. Bütün sokakları ve çevreyi hızlı bir şekilde taramanızı sağlayan Bird, konut baktığınız bölgenin her şeyine hâkim olmanızı sağlıyor.

Bird ile örneğin konut baktığınız dairenin metroya uzaklığını görebilir, işe giderken tercih edebileceğiniz alternatif güzergahları hesaplayabilir, konutunuzun fiziksel çevresini tam olarak inceleyebilirsiniz. Zamandan büyük bir tasarruf sunan Bird uygulaması, Türkiye’ye gelmek için kullanıcılarına Türkiye’de emlak alanında yaşadığı problemleri sordu.

Bird Türkiye’ye Gelebilir!

Flatfy Bird, Türkiye’ye gelebilir. Şehrinizin üstünde uçarak konut arama sürecinizi en optimal seviyeye getirebilirsiniz. Türkiye’de emlak arama motoru olarak hizmet veren Flatfy, Bird’i Türkiye’ye getirmeden önce kullanıcılarından bazı konularda geri dönüş almak istiyor. Kullanıcıların yaptığı geri dönüşe göre Türkiye’ye getirdiği hizmeti daha geniş bir hale getirmek isteyen start up, bütün teknoloji kullanıcılarının katılımını bekliyor. Siz de Flatfy araştırmasına katkı sunmak ve gayrimenkul arama sürecinizi paylaşmak isterseniz aşağıda linki verilen formu doldurup gönderebilirsiniz.

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSdXpxuFQVD8gH4O-y4jzm2RXHY1k4KWkidhJcTW51v5vV48Hg/viewform

Reddot Ödülü Nedir?

Reddot ödülü dünyanın en prestijli tasarım ödüllerinden birisi. Ödül tasarım alanında büyük bir yenilik sunan, özel yaratıcı tasarımları hayata geçiren markalara veriliyor. Bu tasarım gerçek hayatta fiziki bir öğe olabileceği gibi UI ve UX üzerine de olabiliyor. Ödülü Türkiye ve dünyada birçok önemli marka daha önce aldı. Tasarım dünyasında büyük bir önem gören ödül, her sene markalar, tasarımcılar ve geliştiricilere veriliyor.

Flatfy Bird’in bu ödülü almasının en büyük nedeni şüphesiz olarak daha önce hiç denenmemiş bir tasarımı, dünyaya kazandırması oluyor. Fakat tasarım tek başına bu tür bir ödül için yeterli değil. Bird UI ve UX alanlarının her ikisinde de özel bir deneyim sunuyor. Lansmanı yapıldığı ilk günlerde uygulamanın UX açısından yetersiz kalacağı sıkça geliştiriciler tarafından tartışılırken, Bird bütün bu tartışmalarını tersine çevirmeyi başardı. Genç ve dinamik bir ekibe sahip olan Bird ekibi aşağıda fotoğrafta;

Soldan sağa
Denys Tsyganok (CEO lun.ua & flatfy), Oleksandr Ivanov (CBDO flatfy), Arsenii Feshchenko (Product Designer), Yevhenii Pancheshnyi (iOS Developer)Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read