Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

yTheme

2 min readyTheme, keyifle blog yazmanız için hazırlanmış, okunaklı, ilave ayar içermeyen, kolayca düzenlenebilen, SEO uyumlu, basit, sade ve şık bir WordPress temasıdır.

yTheme Özellikleri

Modern ve SEO Uyumlu Kodlama

Günümüzün modern arayüz bileşenleri olarak tabir edebileceğimiz HTML5 ve CSS3, yTheme temasının da temelini oluşturmaktadır. Bunu özellikle vurgulamak istiyorum çünkü bu durum hem güncel tarayıcılar için görünümde daha sağlıklı sonuçlar alınmasını sağlamakta, hem de SEO açısından Google gibi arama motorları tarafından sitenizin daha değerli site olarak algılanmasına yardımcı olmaktadır.

Sayfalama Özelliği

Genel olarak temalarda sayfalama fonksiyonu eklentilerle sağlanmaktadır ancak şu da bir gerçektir ki eklentiler sitelere gereğinden fazla yük getirir. Bu düşünceyle yTheme temasına entegre olarak sayfalama fonksiyonu ekledim. Böylece Pagebar veya Pagenavi gibi sayfalama eklentilerine ihtiyaç duymadan yTheme wordpress temasını rahatlıkla kullanabilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu da yine sayfalama özelliği gibi temaların olmazsa olmazlarındandır. Bu özellik için yazılmış onlarca eklenti mevcuttur. Contact Form 7 de en çok tercih edilenlerden bir tanesidir ancak yTheme wordpress temasının temel felsefesi olan eklentisiz tema olması sebebiyle temaya bir de iletişim formu özelliği/sayfası ekledim. Tek yapmanız gereken yeni bir sayfa oluşturup şablonlardan İletişim şablonunu seçmek.

Benzer Yazılar

yTheme’in önemli özellikle de kendi bünyesinde bulundurduğu ve her yazı sonunda görülen Benzer Yazılar özelliğidir. Bu amaçla genel olarak YARPP (Yet Another Related Posts Plugin) eklentisi kullanılmaktadır. Ancak yTheme ile yine bu özelliğe eklentisiz bir şekilde sahip olabilirsiniz.

Arşiv Özelliği

Sitelerin erişebilirlik konusunda en önemli kısımları Arşiv sayfalarıdır. Gelişmiş Arşiv Sayfası yTheme ile standart olarak gelen mükemmel özelliklerden birisidir. Böylece okuyucularınıza ve arama motorlarına (SEO amaçlı) blogunuzun içeriğini kolay bir şekilde tanıtabilir, tüm içeriğe kolayca ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Yazı Okunma Sayısı

Benim çok önem verdiğim ama nedense blog camiasında pek üzerinde durulmayan özelliklerden birisidir yazı okunma sayısı. Bu özellik sayesinde hem yazılarınızın ne kadar beğenildiğini görerek o yönde içerik yazabilir, hem de sitenizdeki yazıların okunma miktarına göre sıralayabilirsiniz.

Selam Söyle Özelliği

Sitenin alt tarafından bulunan Selam Söyle özelliği, şık görünümünün yanında aslında önemli bir ihtiyacı gidermektedir. Bazen bir blogda yazı okuruz ve en kısa yoldan yazara teşekkür etmek ya da kendisiyle iletişime geçmek isteyebiliriz. Selam Söyle özelliği bu isteğinizi kolay bir şekilde yerine getirmektedir.

Tema Lisansı

yTheme WordPress Teması için herhangi bir lisanslama yapmadım. Temayı aldıktan sonra dilediğiniz gibi değiştirebilir, dilediğiniz kadar sitede kullanabilirsiniz.

Ücretsiz Kurulum

Temanın kurulumunu ücretsiz olarak yapmaktayım. Eğer yTheme mevcut kullandığınız bir siteye kurulacaksa, içeriğinizin yeni temaya uyarlanmasını yani temalar arasında geçiş desteğini de yine ücretsiz olarak sağlamaktayım. Bu konuda makul isteklerde bulunulması önemle rica olunur.

Ücretsiz Sürüm Güncelleme

yTheme WordPress Temasını daha önce satın alan kişiler, temalarını yeni versiyona ücretsiz olarak güncelleyebilecekler.

Demo Sayfası, Tema Fiyatı ve Satın Alma

Temanın demo sayfası: [yTheme Demo Sayfası]

Tema ücreti 25 TL‘dir. Temayı almayı düşünen arkadaşlar benimle İletişim sayfasından irtibata geçebilirler.Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer