Banner

Etiket Arşivi: ‘Tema’

yTheme v1.2 Yayınlandı

Bu yazı geçerliliğini yitirmiştir. Lütfen güncel yTheme sürümü için buraya bakınız.

Öncelikle Cenk Akyıldız ile beraber geliştirmiş olduğumuz yTheme WordPress Temasına göstermiş olduğunuz ilgiden dolayı teşekkür ederim. Gerçekten de çok güzel geri dönüşler aldık tema ile ilgili. Fakat bununla beraber ilk defa böyle bir tema üretip dağıttığımız için bazı aksaklıklarla karşılaştık. Kullanıcılardan gelen şikayetleri değerlendirerek temada gerekli iyileştirmeleri yaptıktan sonra yTheme v1.2 yayına hazır hale gelmiş oldu.
devamını okuyun »

21.08.2011
3598 Okunma

yTheme v1.1 Daha Ucuz, Daha Stabil!

Bu yazı geçerliliğini yitirmiştir. Lütfen güncel yTheme sürümü için buraya bakınız.

Daha önceden satışa sunmuş olduğumuz yTheme’nin fiyat politikası birçok kullanıcı için oldukça fazla bulunmuştu. Dönem içerisindeki yoğunluğumuz sebebiyle ne yorumlara özenle cevap verebildik, ne de geliştirmeler yapabilmiştik. Bu hafta aldığımız karar ile yTheme’nin fiyatını 27$ olarak belirledik.
devamını okuyun »

31.03.2011
3790 Okunma

Günlükleriniz İçin 10+ İşlevsel Özellik

Yakuter

Yeni bir yazı ile yeniden beraberiz. Bir önceki yazıda WordPress Çoklu Blog Kurulumundan bahsetmiştim. Bu yazıda WordPress temalarınızı tasarlarken veya düzenlerken temalarınıza ekleyebileceğiniz görünüm ve tekniksel açıdan işlevsel özelliklerden bahsedeceğim.

Eklentiler veya WordPress fonksiyonlarını kullanarak temalarınıza ekleyebileceğiniz bu özellikler sitelerinize işlevsellik kazandıracak ve kullanıcı dostu bir arayüze sahip olmanızı sağlayacaktır. Ayrıca yazıda bir takım SEO ipuçlarına da değindim, umarım faydası dokunur. Hazırsak başlıyoruz…
devamını okuyun »

15.09.2010
15204 Okunma

WordPress Yazı Resmi (Thumbnail) Özelliği

Günümüzün en popüler günlük (blog) yazılımı WordPress, her güncelleştirmesinde bir çok eksiğini kapatmakta ve yeni özellikler ile karşımıza çıkmakta. WordPress 2.9 sürümünden itibaren kullanımımıza sunulan bir özellik de Yazı Resmi (Thumbnail) özelliği. Bu özellik sayesinde her yazımıza bir resim atayabilir ve ister yazılarımızın içinde, isterse temamızın herhangi bir yerinde (kendi yazacağımız döngülerde) bu resimleri kullanabiliriz. Görsel ile göstermek gerekirse yazılarımıza aynı aşağıdaki gibi resimler ekleyebiliriz. ( eburhan.com’dan bir görüntüdür. )

eBurhan

Aslında yazılarınıza nasıl standart resim atayabileceğinizi Her Yazım Resimli Olsun Diyorsanız! başlıklı yazımda detaylı olarak anlatmıştım. Tabi o zamanlarda bu işlemi Özel Alan (Custom Field) kullanarak yapmayı göstermiştim, şimdi ise WordPress bize tüm imkânı sağlıyor. Gelin şimdi Yazı Resmi özelliği ile yazılarımıza nasıl görsel atayabileceğimizi görelim. Konuyu aşağıdaki başlıklar altında ele alacağım.

  • Temamıza Yazı Resmi Özelliği Kazandırmak
  • Yazı Resmi Boyutlarını Belirlemek
  • Yazılara Resim Belirleme
  • Temada Yazı Resmini Görsterme
  • Kısıtlamalar
  • Sonuç
  • Kaynaklar

devamını okuyun »

23.06.2010
48526 Okunma