Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

WordPress’te Önceki ve Sonraki Yazı Bağlantılarını Düzenleme

58 sec read

Günümüzün en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan WordPress’in güzel yanlarından birisi de bir yazıya girdiğinizde, ondan önce ve sonra yazılan yazıları kolay bir şekilde görmemizi sağlayan fonksiyonlarının olması. Böylece okuyucularımıza makaleden makaleye geçmelerini sağlamış oluruz.

Bir yazının içindeyken o yazıdan önce ve sonra yazılan yazıları göstermenin bilinen en pratik yolu WordPress’in standart önceki yazı ve sonraki yazı fonksiyonlarıdır ve bu fonksiyonlar şu şekildedir.

[php]<?php
next_post_link();
previous_post_link();
?>[/php]

Bu fonksiyonların WordPress Codex sayfasına bakarsanız aldığı değerlerle aslında oldukça düzenlenebilir fonksiyonlar olduklarını görebilirsiniz ancak yine de benim gibi sabit fonksiyonlara bağlı kalmayı sevmiyorsanız önceki ve sonraki yazıları aşağıdaki kodlarla dilediğiniz biçimde gösterebilirsiniz.

[php]<?php
$p = get_adjacent_post(false, ”, true);
if(!empty($p)) echo ‘<div class="prev"><a href="’ . get_permalink($p->ID) . ‘" title="’ . $p->post_title . ‘">’ . $p->post_title . ‘</a></div>’;

$n = get_adjacent_post(false, ”, false);
if(!empty($n)) echo ‘<div class="next"><a href="’ . get_permalink($n->ID) . ‘" title="’ . $n->post_title . ‘">’ . $n->post_title . ‘</a></div>’;
?>[/php]

Kolay gelsin…

Kaynak: WP-Mix

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer