Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

WordPress SMF Köprüsü Eklentisi

1 min read

Bu eklentiye sitemde yer vermem biraz geç oldu ama inanın işlerin yoğunluğundan yazacaklarımı da unutuyorum artık. Eklentiye geçmeden önce “Hakan kardeşim ellerin dert görmesin” diyor ve bu mükemmel eklenti için teşekkür ediyorum. Ayrıca Hakan geciktiğim için kusura bakma ;)

WP&SMF Nedir?
WP&SMF, WordPress ile SMF‘e (Simple Machines Forum) arasında köprü görevi gören bir eklentidir. WordPress eklentisi olduğu için herşey WordPress üzerinden gerçekleşir ve birbirlerinden tamamen ayrı çalışırlar. Eklentiyi kurabilmeniz için SMF üzerine herhangi bir yama yapmanız gerekmez. Eklenti WordPress 2.0.2/2.0.3/2.0.4 ile SMF 1.1 RC2 sürümleri ile test edilmiş ve bir uyumsuzluğa rastlanmamıştır.

Özellikleri
 1. WordPress’e kayıt olan tüm kullanıcılar eş zamanlı olarak SMF’e de kayıt olmuş olurlar.
 2. WordPress üzerinde oturum açıldığında eğer varsa aynı kullanıcı hesabı bilgisi ile SMF üzerinde de otomatik oturum açılmış olur. Bu durum WordPress üzerinden oturum kapatmada da geçerlidir.
 3. WordPress üzerinden bir kullanıcı profilini güncellerse buna paralel olarak SMF profili de güncellenmiş olur. Bu da şifre değişiklikleri de dahildir
 4. Eğer WordPress üzerinden bir kullanıcı hesabı kaldırılırsa aynı şekilde bu kullanıcı hesabı SMF üye listesinde de kaldırılır.
 5. SMF forumda yazılan en son mesajların başlıkları WordPress üzerinde görüntülenebilir.
 6. SMF forumda açılan en son başlıklar yine WordPress üzerinde görüntülenebilir.
 7. En son üyeler WordPress üzerinde listelenebilir.
 8. Toplam üye sayısına erişilebilir.
 9. Toplam Üye Sayısı, Toplam Mesaj Sayısı, Toplam Konu Sayısı, Toplam Kategori, Toplam Bölüm sayısı gibi forum istatistikleri WordPress üzerinde gösterilebilir.
 10. Karakterlerin tanımlanması halinde İngiliz alfabesi dışındaki latin karakterler problemsiz WordPress üzerinde UTF-8 karakter kodu altında görüntülenebilir.
 11. Dil dosyası ile çoklu dil desteği vardır.

Bu makalenin devamını eklentinin merkezi dmry.net ‘ten okuyabilirsiniz.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer