Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

WeChat: Yepyeni bir Sosyal Mecra

1 min read

“Bağlanmanın yeni yolu” mottosuyla 2013’te Türkiye pazarına giriş yapan yenilikçi mobil mesajlaşma uygulaması WeChat dünya çapında 300 Milyon kıullanıcı çıtasını geride bıraktı.

Dünyaca ünlü futbol yıldızı Lionel Messi, WeChat’in global reklam kampanyasında WeChat’in reklam yüzü olarak karşımıza çıktı. En çok indirilen uygulamalar arasında yer alan WeChat ilk global reklam serisini, “We Share, We Love, WeChat” mottosuyla Türkiye’de de başlattı. Messinin oynadığı TV reklamını aşağıda izleyebilirsiniz.


Unutulmaz Anlarınızı Arkadaşlarınızla “Anlar”ınızda paylaşın

Facebook kullanıcılarının oldukça yakından tanıdıkları zaman tüneli kavramı, WeChat’te anlar olarak karşımıza çıkıyor. Anlar özelliği ile arkadaşlarınızın paylaştığı fotoğrafları ve durum güncellemelerini beğenebilir, yorum yapabilirsiniz. Paylaştığınız fotoğraflarınız için birbirinden ilginç 11 farklı filtre özelliği de bulunan WeChat Anlar özelliği ile dilerseniz arkadaşlarınızı etiketleyebilir dilerseniz konumunuzu paylaşabilirsiniz. Aynı zamanda paylaştığınız anlarınızı Facebook ve Twitter’a da WeChat filtreleriyle gönderebilmeniz mümkün.

WeChat

Görünen o ki WeChat, mobil mesajlaşma uygulamaları pazarının lideri Whatsapp’ın tahtına gözlerini dikmiş. Her geçen gün, tavsiyeler bölümünde yeni bir arkadaşımın WeChat’e katıldığı bilgisini görüyorum. WeChat, Whatsapp, Viber, Skype ve benzeri uygulamaların arasındaki rekabet gün geçtikçe artacağa benziyor.

Bu arada merak edenler için WeChat’i buradan indirebilirsiniz. http://wechat.com/en/download.html

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer