Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

SEOZOM | Yeni Bir SEO Platformu

2 min readSEOZOMBu gün sizlere sektöre yeni bir isimle giriş yapan bir SEO platformundan ve ajansından bahsedeceğim. Son günlerde onlarca SEO bloğu, SEO forumu yada farklı isimler ile SEO sitesi açılıyor. Malesef bu sitelerin büyük bir çoğunluğu farklı hiçbir bilgi ermeyen, birbirinin kopyası olan siteler. Bu kadar kaynak eksikliği olunca haliyle ülkemizde kaliteli SEO uzmanları da pek fazla yetişmiyor. Ülkemizden daha çok SEO spammerları çıkıyor. Bundan da en fazla zarar gören her algoritma güncellemesinde hit kaybı yaşayan internet siteleri oluyor.

Bu gün anlatacağım ajans ise sadece SEO hizmetleri veren bir ajans olmanın dışında aynı zamanda sektöre nitelikli bilgi katmak amacıyla hizmet veren bir SEO platformu. Bahsedeceğim firma SEOZOM. SEOZOM sektördeki nitelikli bilgi eksikliği ve kaliteli SEO ajansı eksikliğini görerek hizmet vermeye başlayan bir ekibin ürünü. SEOZOM’un internet sitesine seozom.com adresinden ulaşabilirsiniz. İnternet sitelerine biraz göz gezdirdiğinizde diğer SEO sitelerinden farklı olduklarını göreceksiniz. Girdiğiniz andan itibaren kurumsal bir izlenim veren bu ajanssın sahipleri daha önce death-system, ekinci online ve seocuk isimleri ile birçok kez SEO kelimesinde ilk sayfaya gelmiş isimler. SEO bloğunda yayınladıkları SEO analizleri, araştırmalar, patent incelemeleri ve infografikler ile sektöre katma değer yaratmayı hedefliyorlar. Tek sayfa optimizasyonu adlı infografiği aşağıda görebilirsiniz.

SEOZOM Tek Sayfa Optimizasyonu

SEOZOM sadece kaliteli içerik üretmekle kalmayıp webmasterların ve SEO uzmanlarının ihtiyaç duyabileceği hizmetleri de ücretsiz olarak vermeyi hedeflemiş bir ajans. Bu doğrultuda en çok kullanılan içerik yönetim sistemi olan wordpress için bir adet tema yapıp ücretsiz olarak kullanıma sunmuşlar. Aynı zamanda kısa bir süre içerisinde “sayfa içi hız testi” adlı aracı da ücretsiz olarak SEO severlerin kullanımına sunmayı hedefliyorlar. Bu araç sitenizi analiz edecek ve sayfa içerisindeki sayfa hızını yavaşlatan etkenleri bir rapor halinde sizlere sunacak bir araç.

Sürekli olarak SEOZOM’un verdiği hizmetlerden bahsettim biraz da hizmet almayı düşünenler için bilgi vereyim. SEO sektörü o kadar tehlikeli bir sektör ki hizmet alacağınız kişiyi seçerken ince eleyip sık dokumanız gerekiyor. Zira yapılan yanlış SEO uygulamaları sitenizi telafisi olmayan cezalara mağruz bırakabilir, uygun fiyata çalışma yaptırayıp derken çok daha büyük masraflara yol açabilir. Webmaster forumlarını gezdiğinizde her algoritma güncellemesinden sonra hit kaybı yaşayan webmasterlara ve site sahiplerine rastlayabilirsiniz. Bunların çok büyük bir kısmı yanlış yapılan SEO çalışmaları yüzünden. Gerçek SEO uzmanlarından alacağınız hiçbir SEO hizmetinden sonra bu tür algoritmik cezalara mağruz kalmazsınız. SEOZOM her ne kadar yeni açılmış bir ajans olsa da kurucularının uzun yıllardır sektörün içerisinden insanlar olması sebebiyle oldukça tecrübeli bir ajans ve birçok kurumsal referansa sahip.

Bunların içerisinde Galatasaray Üniversitesi, İşbul.net, Modasor, Freightarea, TEB girişim evi, Bahçeci Tüp Bebek Merkezi, Kuraldışı Yayınları gibi birçok referans mevcut. Kendileri ile iletişime geçtiğinizde çok daha fazla referans gösterebileceklerini düşünüyorum.
SEO hizmeti almak isteyenlerin yada güncel bilgi takibinde bulunmak isteyenlerin bu ajansı takip etmelerini öneririm. SEOZOM’u twitter ve facebook hesaplarından da takip edebilirsiniz. Sosyal medya hesaplarından da İngilizce ve Türkçe kaliteli SEO içeriklerini paylaşıyorlar.Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Kurumsal SEO Nedir?

Kurumsal SEO uzmanı kimdir? Kurumsal SEO uzmanları kendi içlerinde black hat ve white hat olarak ikiye ayrılırlar. Black hat SEO uzmanları kısa vadede büyük...
Erhan Yakut
1 min read

Sorularla SEO Kitabı

Yazının başlığından da görebileceğiniz gibi bu yazımda size SEO Hocası‘nın kurucusu sevgili Kaan GÜLTEN‘in kaleme aldığı ancak birçok değerli teknoloji dostlarının katılımıyla ortaya çıkmış...
Erhan Yakut
1 min read