Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Kurumsal SEO Nedir?

1 min read

Kurumsal SEO uzmanı kimdir?

Kurumsal SEOKurumsal SEO uzmanları kendi içlerinde black hat ve white hat olarak ikiye ayrılırlar. Black hat SEO uzmanları kısa vadede büyük paralar kazandırmayı hedeflerken ve sıralamaları manipüle ederken, white hat SEO uzmanları uzun vadeli kazançları hedeflerler. Kurumsal SEO uzmanı için firmanın kurumsallığının boyutu önemlidir.

Peki, kurumsal SEO çalışması bireysel hizmetten hangi noktalarda ayrılır?

Kurumsal SEO çalışması kişisel web sitelerine yapılan uygulamalardan çok daha farklı bir çalışma gerektirir.Kurumsal SEO çalışmasında sektör analizi oldukça büyük bir önem teşkil eder.Kurumsallık artışı, daha özenli sloganları sektöre servis etme gerekliliğini de getirir. Kurumsal SEO uzmanı, çalışmasını gerçekleştirirken, hizmet verdiğişirketin kurumsallığını korumayı ilk sıraya koymakla ve stratejisinde illegal yollara başvurmamakla yükümlüdür. Ancak firmaların birçoğu blackhat yöntemlerin kullanılmasını dadesteklemektedir.

Kurumsal SEO uzmanı nasıl çalışır?

Kurumsal SEO olarak hizmet verirken, belli adımları takip etmek gerekir. SEO, öncelikle müşterisinin rakiplerinin ve müşterininkendi sitesinin analizinien iyi şekilde gerçekleştirir.Hizmet verdiği firmanın web sitesinin içerik yapısını, kurumsal SEO algoritması çerçevesinde inceler. Anahtar kelime araştırması yaptıktan sonra SEO analizi ve ardından içerik stratejisi oluşturulur. Sosyal Medya planlarını SEO stratejisine göre yaparken, aylık ve yıllık hedeflerin planlanması da gerçekleştirir.Son aşamada ise; raporlama yapar. Hizmet verilen firma adına, hedeflenen başarıya ulaşabilmek ve geri dönüş sağlayabilmek için, tüm bu süreç, ancak ekip çalışmasıyla sağlıklı bir sonuç vermektedir.

Başarılı bir kurumsal SEO çalışması; binlerce müşteriyi kapsayan, kesintisiz tanıtımla,firmanızın sektöründe söz sahibi olmasına ve ticari kazancınızın yükselmesine sebep olabilir.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

SEOZOM | Yeni Bir SEO Platformu

Bu gün sizlere sektöre yeni bir isimle giriş yapan bir SEO platformundan ve ajansından bahsedeceğim. Son günlerde onlarca SEO bloğu, SEO forumu yada farklı...
Erhan Yakut
2 min read

Sorularla SEO Kitabı

Yazının başlığından da görebileceğiniz gibi bu yazımda size SEO Hocası‘nın kurucusu sevgili Kaan GÜLTEN‘in kaleme aldığı ancak birçok değerli teknoloji dostlarının katılımıyla ortaya çıkmış...
Erhan Yakut
1 min read