Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Uçur Beni Pegasus Demek için 7 Farklı Neden

2 min read

PegasusPegasus Hava Yolları, Türkiye’de havacılık sektörünün boyut değiştirmesini sağlayan bir iş modeliyle hizmet veriyor. Kendi adıyla anılan bu model, maliyetleri düşürmek ve uçuş paketlerini modüler bir yapıya kavuşturmak üzerine kurulu. Pegasus’un en çok tercih edilen hava yolu firmalarından biri oldu olmasını ve hızla büyümesini bu iş modeli sağladı. Eğer daha önce hiç Pegasus Hava Yolları ile seyahat etmediyseniz işte size “Uçur Beni Pegasus” demek için 7 farklı neden…

1-Ucuz Uçak Bileti

Pegasus’un uyguladığı low cost modeli, tercihe bağlı olarak verilecek hizmetlerin uçak bileti fiyatından düşülmesiyle uygulanan bir ucuz uçak bileti yaratma modeli. Siz, Pegasus uçak bileti satın alırken, yalnızca ulaşım bedelini ödüyor; geri kalan yemek, koltuk seçimi, ek bagaj hakkı gibi ekstra hizmetleri eğer isterseniz satın alıyorsunuz. Böylece uçak biletinizi olabilecek en düşük fiyatla alma şansına erişiyorsunuz.

2-Flypgs.com

“Seyahat etmek güzel de planlamak zor değil mi?” diyorsanız flypgs.com’a göz atın ve bir daha düşünün. Ucuz uçak biletinin ve kolay seyahat planlamanın adresi olan flypgs.com, ihtiyacınız olan bütün seyahat hizmetlerini bir arada sunuyor. Otel rezervasyonundan, araç kiralamaya, yemek seçiminden online check-in’e kadar aradığınız tüm hizmetler burada toplanıyor.

3-Zamanında Kalkış

Düşük fiyat, konfor ve ek hizmetler kadar önemli bir konu daha var ki o da zamanında kalkış. Pegasus Hava Yolları birkaç yıldır, zamanında kalkış oranını cesur bir şekilde web sitesinde aylara ve haftalara göre yayınlıyor. Genel olarak %90’ın üzerindeki zamanında kalkış oranıyla “Uçur Beni Pegasus” lafını fazlasıyla hak ediyor.

4-Genç Filo

Pegasus 3.2 milyar dolarlık Boeing siparişi ile Türkiye’nin bu çapta uçak siparişi veren ilk özel hava yolu firması olma özelliğini taşıyor. Pegasus filosunda bulunan uçakların yaş ortalaması 3-4 arasında. Yepyeni ve konforlu uçaklarla uçmak ise paha biçilemez.

5-34 Ülkede 82 Farklı Destinasyon

“Uçur Beni Pegasus” demek için en önemli sebeplerden biri de gitmek istediğiniz birçok noktaya uçan en iyi hava yolu firmalarından birinin Pegasus olması! Bilet araştırmaya başladığınızda karşınıza çok yüksek bir ihtimalle Pegasus çıkacak ve yine çok yüksek bir ihtimalle en uygun fiyat teklifi Pegasus’tan gelecek.

6-Ek Hizmetler

Pegasus, kalitesine yakışır nitelikte ek hizmetleriyle de tercih ediliyor. Uçuşunuzdan 48 saat önce 20 farklı menü arasından yiyecek ve içeceğinizin siparişini verebilir, ek bagaj hakkı alabilir, koltuğunuzu seçebilir ve aracınızı Pegasus müşterilerine ait olan uygun fiyatlı Ekopark Otopark’a bırakabilirsiniz.

7-Pegasus Plus

Eğer Pegasus Plus üyesi olursanız her uçuşunuzda UçuşPuan biriktirirsiniz, eğer UçuşPuan’larınız bir kez birikmeye başlarsa bir daha başka bir hava yolu ile uçmak size hep zarar etmek gibi gelir. Daha çok UçuşPuan için Pegasus’tan vazgeçemez ve belirli aralıklarla elinize geçen bedava uçak biletleri sizi bu ailenin ayrılmaz bir parçası haline getirir. Bu da “Uçur Beni Pegasus” demek için en önemli nedenlerden biridir.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read