Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Metrekare | Ev Aramanın Yeni Yolu

1 min read

MetrekareBir internet ve web teknolojileri meraklısı olarak son zamanlarda o kadar güzel hizmetler ve web servisleri ile karşılaşıyorum ki mutlu olmamak elde değil :) Bu güzel hizmetlerden birisi de Metrekare.com isimli web sitesi.

Eskiden satılık ya da kiralık ev ararken öncelikle ikamet etmek istediğimiz yere gider, sokak sokak dolaşır ve penceresinde veya balkonunda ilan olan ev arardık. Bu şekilde bulamayınca ilk gördüğümüz emlak ofisine girer ve kapı kapı dolaşır, evlere bakardık. Tabi istediğimiz sentte emlakçı bulmak da ayrı bir derttir. Değil emlak, emlakçı bulmak dâhi zor bu zamanda. İşte Metrekare tam olarak bu ihtiyacımızı gidermek için hayata geçmiş bir proje.

Satılık ve Kiralık Konut/İşyeri/Arsa

Metrekare’yi daha iyi tanıtabilmek için hizmet vermiş olduğu 4 alana gözatmak lazım.

Satılık Konut/İşyeri/Arsa

Satın almak maksadıyla konut, işyeri ya da arsa arıyorsanız Metrekare tam da aradığınız çözüm. Gelişmiş web teknolojisi ile kullanıcı dostu bir hizmet sunan sitede lokasyon, fiyat, metrekare, konut tipi, oda sayısı ve daha bir çok detaylı arama kriteri ile isteğinize uygun bir yer bulmanız oldukça kolay. Mesela Esenyurt satılık daire fiyatları için arama yaparsanız doğrudan Esenyurt’taki tüm satılık konutlara rahatlıkla ulaşabilirsiniz.

Satılık Konut/İşyeri/Arsa

Kiralık Konut/İşyeri/Arsa

İsteğinize uygun kiralık konut, işyeri ya da arsa bulmak son zamanlarda gerçekten çok zor. Artık kimse penceresine kiralık yazmıyor malum. Ancak Metrekare sayesinde istediğiniz kriterlerde aramanızı kapı kapı dolaşmadan, oturduğunuz yerden rahatlıkla yapabilirsiniz.

Emlakçı Bul

İnternetten konut aramak her ne kadar oldukça kolay olsa da bazen işi uzmanına sormak yani o bölgedeki bir emlakçı ile yüz yüze görüşmek isteriz. Belki de hala alışkanlıklarımızda vazgeçemeyişimizden bu yöntemi daha güvenilir buluruz. Metrekare yapımcıları bu hususu da düşünmüşler ve bize istediğimiz bölgede emlakçı bulabilmemiz için kullanımı oldukça kolay bil emlakçı arama motoru sunmuşlar.

Metrekare Emlakçı Bul

Soru Cevap

Metrekare’nin en sevdiğim yanlarından birisi de Soru Cevap sayfası diyebilirim. Aradığımız konutun bulunduğu yer ile ilgili her şeyi bilmemiz mümkün değil. Acaba A bölgesinin ulaşımı nasıldır, civarında okul var mıdır, market ve AVM benzeri imkanları mevcut mudur gibi bir çok soru gelebilir aklımıza. Takıldığımız bu noktaları da yine Metrekare’nin Soru Cevap sayfasında dillendirebilir, istedğimiz cevaplara ulaşabiliriz.

Metrekare Soru Cevap

Son Sözler

Bu güzel hizmeti bize sunan Metrekare yapımcılarına gönülden teşekkür eder, içinde mutlu mesut yaşayacağınız güzel evler bulmanızı dilerim :)

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read