Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Enterprise Ofisler

2 min read

Uzun süreli ya da kısa süreli olarak araç ihtiyaçlarımızı karşılaması adına çoğu kişi araç kiralamayı tercih ediyor. Bunun için en güvenli yöntem ise Enterprise Ofisler hakkında bilgi almak olacaktır.

Araç kiralama konusuna geniş bir bakışla bakarsak, araç satın almaya göre kişilere çok daha önemli olumlu yönler sunuyor. Günümüzde sağlam ve sizi yarı yolda bırakmayacak ve uygun fiyatlı bir araç bulmak pek kolay olmuyor. Uzun vadeli banka kredileri, vergiler, araç almak isteyen kişileri uzun vadede sıkıntılar yaşamalarına itebiliyor. Son dönemlerde oldukça yaygın olan araç kiralama ise, size çok büyük rahatlık sunuyor.

Araç Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Araç satın almak istenildiği zaman peşinat ya da aylık ödemelerin olduğu ve ek olarak da zorunlu olan trafik sigortası yaptırmak adına birçok ek masrafa girmek durumunda kalıyorsunuz. Bunların yanı sıra tamir ya da bakım gibi ek giderler de var. Herhangi bir kaza durumunda ise kasko fiyatlarını da bütçenize göre seçmeniz gerekiyor. Bir aracın ilerleyen süreç içerisinde nasıl problemler çıkartabileceğini tahmin edemeyeceğiniz gibi bütçenizi de buna göre net olarak ayarlayamayabilirsiniz. Muayene masrafları ve motorlu taşıtlar vergisi de ek olarak gelen bir diğer masraflardan…

Araç kiralama seçeneğinde ise bu sorunlardan herhangi biri ile karşı karşıya kalmazsınız. Çünkü dilediğiniz zaman kiraladığınız aracı değiştirme şansına sahip olursunuz. Alım ya da satım gibi süreçlerle uğraşmanıza gerek kalmaz.

Sürekli farklı şehirlere seyahat etmek zorunda olduğunuz bir işiniz varsa, kendi aracınızla uzun yola çıkıp hem kendinize hem de aracınıza sorun yaşatmanıza gerek kalmaz. Enterprise Ofisleri https://www.enterprise.com.tr/ofisler adresinde Türkiye’nin birçok bölgesinde size araç kiralama konusunda tam güven sağlayacaktır. Ailecek çıktığınız bir tatilde de ailenize tam konfor sağlayacak olan araçları tercih ederek, tatilinizin tadını çıkartabilirsiniz.

Kendi aracınızın dışında, kiralamış olduğunuz aracın tüm bakımını ve tamirini kiralama işlemini gerçekleştirmiş olduğunuz firma sağlıyor. Kiralamış olduğunuz araçta herhangi bir sorun çıktığı anda bu masrafların hepsini firma karşılıyor. Uzun süreli bir tamir ya da bakım işlemi gerekecekse de size elinizdeki araç yerine farklı bir araç veriliyor ve olumsuzluklarla karşılaşma riskiniz sıfıra iniyor.

Yeni bir araç aldığınız zaman alım işlerine, taşıt vergilerine, muayene gibi durumlara vakit harcamanız gerekir. Acil bir şekilde araca ihtiyacınız olduğunda ise bunlara ayırabilecek vaktiniz olmayabilir. Bu gibi durumlarda ise Enterprise ofisleri sizin sorunlarını çözebilmek adını güvenli bir hizmet sağlayacaktır.

Araç kiralama yapan firmalar, size hem vergi hem de finansal açıdan son derece avantaj sağlıyor. Araç alımına göre çok büyük avantajlar sağlayan araç kiralama yöntemleriyle daha önce tanışmadıysanız en kısa süre içerisinde bu konuda farkındalık sağlayabilirsiniz.

Araç Kiralama Sürecinde Bilmemiz Gerekenler Nelerdir?

İster uzun süreli ister kısa süreli olarak kullanmak adına kiralık bir araç hizmeti almak istediğinizde kasko, vergi, sigorta gibi bedelleri ek olarak ödemenize gerek kalmıyor.

Araba kiralama şartlarına gelecek olursak, araba kiralamak için en az 21 yaşını doldurmuş olmanız gerekiyor. Ekonomi, orta ya da üst sınıftaki araçları kullanabilmek adına ise en az 2 senelik ehliyet sahibi olmanı gerekiyor. Lüks araçlar için bu süre 3 yıla kadar çıkabilir.

Aracı sizden başka kullanacak olan kişilerin de yine bu özelliklere sahip olması gerekli ve aracı sizden başka kullanacak olan kişilerin bilgilerini kontratta belirtmeniz gerekiyor.

Siz de araç kiralamak ve Enterprise ofisleri hakkında daha detaylı bilgi sahibi olmak isterseniz ofisler sayfasını güvenle ziyaret edebilirsiniz.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer