Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

designfabrika | görsel işler fabrikası

1 min readdesignfabrikaBir programcının en büyük zevki kaliteli tasarımcılarla beraber çalışmaktır. Tasarım ne kadar kaliteliyse kodlamak da o kadar zevklidir. Bende bu zamana kadar beraber çalışmaktan en fazla zevk aldığım, Türkiye’nin en kaliteli tasarım firmalarından birisi olan designfabrika’yı size tanıtmak istiyorum.

Tasarım” kelimesi şu zamanlarda herkesin dilinde. Photoshop ile bir çizgi çizen kendisine “Tasarımcı” ünvanını yakıştırıyor. Aslında tasarım gerçekten böyle basit değildir. İşin içinde yaratıcılık vardır, sanat vardır, özveri vardır. Renk paletleri içinde kurumsal kimlikleri yansıtmak için büyük bir çaba gösterilir. Bunu gerçekleştirirken kimsenin yapmadığını yapmak, kimsenin düşünmediğini düşünmek esastır.

Aslına bakarsanız designfabrika sahibi ve tasarım ekibinin lideri Oğuzhan Aydın ile tanışmadan önce bende tasarım konusunun bu kadar derin ve geniş olduğunun farkında değildim. Ne de olsa biz alışmışız standart tasarımlara, tekdüze çizimlere ve alışıldık renklere. Çok az firma bize farklı düşünmeyi, farklı tasarlamayı gösteriyor. Böyle firmaları da tanıtmak, örnek göstermek ve daha iyisini ummak bizim yegâne görevimiz.

Sosyal Medyada designfabrika

designfabrika başarılı çalışmalarıyla son zamanlarda ciddi bir takipçi sayısına ulaştı. Bunu da öncelikle Facebook sayfasını takip eden yaklaşık 500 kişiden anlamaktayız. Bununla birlikte designfabrika‘yı günümüzün vazgeçilmezleri Twitter ve Friendfeed‘de de görmekteyiz. Güzel bir haber vermek gerekirse yakında günlüklerini de zevkle okumaya başlayacağız.

Sözlerimi sonlandırırken gelin beraber bazı designfabrika çalışmalarına göz atalım. Yukarıda anlattıklarımı ne kadar hakettiklerini kendi gözünüzle görebilirsiniz.

desigfabrika Referanslarından Seçmeler

Comfydesk
designfabrika
designfabrika
designfabrika
designfabrika
designfabrika

Flash’ın Büyüsü

Yukarıdaki tasarımların ne kadar güçlü olduğunu açıkça görebilirsiniz. Bununla birlikte designfabrika’nın sevdiğim yanlarından birisi Adobe Flash‘ın gücünü ve büyüsünü çalışmalarında etkili bir şekilde göstermeleri. Bu konuda da size pinkyagm ve MEV İnşaat sitelerini tavsiye edebilirim. Bu siteler Flash ile güçlendirildiği için aşağıdaki resimlerle yetinmeyin, mutlaka sitelere bir göz atın. Merak etmeyin pişman olmayacaksınız.
designfabrika
designfabrikaErhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer