Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

ADSL Kota Programı Ey DSL!

1 min read

ADSL kotamı öğrenmek için uzun zamandır düzgün çalışan bir program arıyordum. Sonunda Ey DSL! ile karşılaştım. Nasıl olduysa ismini hiç duymamıştım fakat kullanmaya başladıktan sonra ne kadar kaliteli olduğunu anladım. Güzel bir arayüzü ve basit bir kullanımı olan Ey DSL! A.Nâsır Şentürk tarafından Delphi ile yazılmış. Sitesindeki program tanıtımında kısaca şunlar yazmakta:

Türk Telekom’un 1 Nisan 2007 tarihinden itibaren ADSL ücret tarifesinde yapmış olduğu son değişikliklere tamamen uygun. Artık Ey DSL! çok daha kararlı. ADSL Kota bilgilerinize güvenlik kodu sorulmadan ulaşmanın keyfini yaşayın. Hızlı, güvenilir, görsel, etkileyici… Üstelik Türkiye’nin ilk ve tek açık kaynak kodlu kota bilgilendirme programı…

Bu programın en önemli özelliği sanırım çalışabilir olması :) Malum Türk Telekom sır gibi tutmaya çalıştığı güvenlik önlemleriyle dolu kota bilgisi öğrenme sayfasını tüm programlara karşı korumaya almaya çalışıyor. Sebebini tabiki kendileri dışında kimse bilmiyor. Ama Ey DSL! kusursuz bir şekilde sisteme giriş yapabiliyor ve sürekli bilgileri güncelleyerek kotanızdan sizi haberdar edebiliyor.

Program gerçekten esnek ve kullanışlı. Programı ilk açtığınızda hesap ayarınızı yaparken dilerseniz şuanda Türk Telekom tarafından verilen tarifileri seçebiliyorsunuz, dilerseniz de kota bilgilerini kendinize göre değiştirebiliyorsunuz. Bunun yanında programın hoş olan arayüzünün rengini kendi zevkinize göre ayarlayabiliyorsunuz.

Tavsiyem tereddüt etmeden bu küçük ama faydalı programı indirin ve kullanmaya başlayı, çok yararını göreceksiniz.

Ey DSL!

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer