Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Yorum Yazan Betiği 1.0

46 sec read

Son Güncelleme: 25 Aralık saat 18.00 , yazının sonuna eklendi.
Yorum Yazan Betiği 1.0 bir arkadaşımın ihtiyacı üzerine yazdığım daha sonra biraz düzenleyip herkes tarafından kullanılabilir duruma getirdiğim bir betik. Bu betik sayesinde WordPress günlüğünüze o ana kadar yorum yapmış olan insanları e-posta adreslerini alabiliyorsunuz. Böylelikle siteniz hakkındaki gelişmelerden kullanıcılarınızı haberdar etme imkanı bulabiliyorsunuz.


Kurulumu da oldukça basit.

Dosyayı buradan indiriyorsunuz.
Pakedin içinden çıkan yorumyazan.php dosyasını sitenizin ana dizinine atıyorsunuz. Aslında hangi dizine attığınız farketmez.
Dosyanın içindeki veritabanı ayarlarını kullanmış olduğunuz WordPress’in veritabanına göre ayarlıyorsunuz. Bilgileri wp-config.php dosyasından alabilirsiniz.
Son olarak dosyayı çalıştırın. (http://www.siteniz.com/yorumyazan.php)

Not: Örneğin bir kişinin birden çok yorumu olsun. Merak etmeyin, bir e-posta adresi birden çok bulunuyorsa, betik çalıştırıldığında sadece bir defa görüntüleniyor.
Hepsi bukadar. Güle güle kullanın ;)

Güncelleme: Hakan da kendi tekniğiyle yazmış olduğu fakat aynı işlevi gören betiği e-posta ile gönderdi. Onda veritabanı ayarı yapmanıza gerek yok. Sadece ana dizine yüklemek zorundasınız. Dosyayı (yorumyazand)buradan indirebilirsiniz.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read