Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Windows’ta Kablosuz Ağ Kurmak | Connectify

58 sec readBilgisayarlarımızda bazen ağ üzerinden oyun oynamak, bazen de bilgisayarımızdaki interneti veya diğer uygulamaları paylaşmak için kablosuz ağ kurmayı deneriz. Fakat birçok kişi için bu işlem bir işkence haline gelebiliyor. İşte bu sorunun çözmenin en hızlı, en pratik ve en ücretsiz :) yolu ise Windows 7 için üretilmiş olan Connectify gibi bir program kullanmak. Programı kullanmaya başladığınızda o size karışık gelen işlemlerin ne kadar basitleştirildiğine inanamayacaksınız.

Connectify ile Sorunsuz Kablosuz Ağlar Kurmak

Connectify

Aslında yukarıdaki resim her şeyi özetliyor ama ben yine de kısaca değineyim. Gördüğünüz gibi öncelikle oluşturmak istediğiniz kablosuz ağın ismini (resimde Yakuter) yazıyorsunuz. Ardından ağınıza bir şifre belirliyorsunuz. Ve son olarak eğer bilgisayarınızdaki interneti de paylaşmak istiyorsanız ilgili bağlantıyı seçiyorsunuz. Ben Turkcell VINN kullandığım için onu kablosuz ağımla paylaştım. Son olarak en alttaki Start Hotspot düğmesine tıklıyorsunuz ve kablosuz ağınız kurulmuş oluyor.

Resimde Connected Clients yazan bölümde bilgisayarınıza bağlı aygıtları görebiliyorsunuz. Böylece benim Android işletim sistemi kullanan HTC Desire ile bilgisayara bağlandığım görebilirsiniz. Böylece telefonumun internet gereksinimi için hattımı değil, bilgisayardaki interneti kullanabiliyorum.

Diğer işletim sistemlerinde çalışan benzeri programlar biliyorsanız lütfen yorumlarınızda belirtmekten çekinmeyiniz. Böylece yazımızı daha da genişletebilir, daha fazla insana faydalı olmasını sağlayabiliriz. Sevgiler, saygılar…

ConnectifyErhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer