Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

IE6 Kullananlara Mesaj Bırakın

49 sec read

Sitenize Internet Explorer’ın eski, köhne, çirkin, kullanışsız, standartlara uymayan vs. vs. sürümü olan 6.0 ile gelen ziyaretçilerinize mesaj bırakabilirsiniz. Tek yapmanız sitenizin gövde ( body ) kısmında şu kodları kullanmak.

[php]<!–[if IE 6]>
Ziyaretçilerinize mesajınız burada olacak…
<![endif]–>[/php]
Tabiî mesajınızın IE6 kullanacak kadar bilgisayar bilgisi olan kişiler tarafından anlaşılması için oldukça basit ve anlaşılır olmasına dikkat edin, aynı Eren Emre Kanal’ın sevdiğim mesajı gibi;

Sevgili ziyaretçi,
Kullandığın tarayıcı (Internet Explorer 6) 2001 yılında üretilmiş, artık geliştirilmesi durdurulmuş bir tarayıcı.

Bu demek oluyor ki; SiberKültür.com dahil, birçok web sitesini gezerken tarih öncesi bir araçla geziyorsun. Bu Mercedes varken, Şahin’e binmek gibi bir şey.
Hemen, şimdi hem kendini, hem de sen tarih öncesi tarayıcınla web sitelerini düzgün gezebil diye saatlerini harcayan geliştiricilerini bu eziyetten kurtarmak için tarayıcını yenileyebilirsin. Eğer yenileme işlemini gerçekleştiremiyorsan, büyük ihtimalle bir sistem yöneticisine sahipsindir. Gidip onun başının etini yiyebilirsin. Bu senin hakkın. İşte sana bazı yeni nesil web tarayıcılar: Apple Safari, Mozilla Firefox, Opera.

Bu konuda StopIE6 sitesine bir bakmanızı da tavsiye ederim.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer