Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Yükseliş trendi için doğru adres: Metafor

2 min read

Metafor

Dünya gelişmeye devam ettikçe teknoloji de gelişmelerden nasibini almaya devam ediyor ve hayatımızın her alanına yayılan bir gizemle dünyamızın ana parçası olma yolunda hızla ilerliyor. 10 yıl öncesine kadar “internet sitelerinden alışveriş yapmak güvenilir mi?” soruları ile boğuşurken günümüzde artık yediğimiz besinlere kadar internet sitelerinden sipariş vermekten çekinmiyoruz. Tüm bu yaşananların en büyük müsebbibi tabi ki teknolojidir ve teknoloji ile paralel ilerleyen internet siteleridir. İnternet siteleri, gerek bilgiye ulaşmak gerekse de maddi ihtiyaçları temin etmek için kullanılan en etkin alanlardır. Artık günümüz esnaflarından büyük tüccarlarına varana kadar her alanda internet sitelerinin kurulduğunu görmek mümkün hale geldi. Peki, bu alanda yer edinmek, para kazanmak, bilinirliği en üst seviyeye çıkartmak ve marka değerini yükseltmek için neler yapılabilir, internet sitesi nasıl olmalıdır?

İnternet sitelerinde olması gerekenler nelerdir?

  • Şık bir tasarım,
  • Kullanım kolaylığı,
  • Esnek yapı,
  • Arananı kolay bulabilmek,
  • Güvenlik,
  • SEO

 

Şık bir tasarım:

Bir internet sitesinin gerçek anlamda kazanç sağlar hale gelebilmesi için öncelikle şık bir tasarıma ihtiyacı vardır. İhtiyacı karşılayabilmekten ziyade, kullanıcının kolaylıkla hareket etmesini sağlayacak bir site, kazandırma yolunda sağlam adım atmaya yeter. Metafor olarak bu alanda kesinlikle dikkat edilmesini öneriyor ve site tasarlarken en ince ayrıntılarına kadar tasarım aşamasını takip etmeniz gerektiğini vurguluyoruz.

Kullanım kolaylığı:

Günümüzde bir alan üzerinde çok sayıda internet sitesi vardır. Alışveriş, kurumsal site veya farklı amaçlar doğrultusunda hizmet veren onlarca siteler… Ama bunlar arasında kullanım kolaylığı sağlayan siteler her zaman tercih edilen adresler olur. Bir ziyaretçi aradığını kolaylıkla bulabiliyor ve istediğine kolaylıkla ulaşabiliyorsa, gelecek zamanlarda ziyaretçi, sitenin müdavimlerinden olur. Bu ister bir alışveriş sitesi olsun, ister kişisel blog sitesi olsun isterse de kurumsal bir site olsun… Kullanım kolaylığı son derece önemlidir.

Esnek yapı:

Esnek yapı, bir site için olmazsa olmazdır. Google arama motoru ve diğer arama motorlarının da yeni algoritmaya göre istedikleri en önemli kriterlerden biri esnek yapılı olmasıdır. Mobil tasarım, hızlı erişim için AMP kullanımı gibi önemli detaylar, göz ardı edilmeyecek kadar önemli konulardır. Tabi ki rakiplerin sitesinden farklı olmak da gerekiyor.

Arananı kolaylıkla bulmak:

Bir sitede aradığınız bir içeriği (ürün, hizmet, yazı, görsel) kolaylıkla bulabiliyorsanız siteye daha sık ziyaretler gerçekleştirirsiniz. Ancak bunun tam aksine zor kullanıma sahip bir siteden haz alamayacağınız gibi bir dahakine ziyaret bile etmek istemeyeceksinizdir. Metafor olarak bu alanda da dikkatli olunması gerektiği konusunda uyarıyoruz.

Güvenlik:

Özellikle alışveriş sitelerinde güvenliğin sağlanması kullanıcı açısından son derece önemlidir. Alışveriş yaparken kişisel bilgilerin güven altında olduğundan emin olan bir kullanıcı, bir sonraki alışverişi için başka bir yer aramaz. Dolayısıyla yukarıda saydığımız tüm etkenler bir araya getirilmiş olsa bile güvenlik alanında yeteri kadar özen gösterilmeyen siteler değerli değildir.

SEO:

Tabi ki bir sitenin olmazsa olmazı SEO çalışmasıdır. Kurumsal, e-ticaret, kişisel blog veya diğer tüm sitelerin hızlı ve doğru bir şekilde ilerleyebilmesi için arama motoru optimizasyonu konusunda sağlıklı çalışmalara sahip olması gerekmektedir. Metafor olarak bu alanda müşterilerimize en iyi hizmetleri sunuyor ve beklentilerini en iyi şekilde elde etmelerine yardımcı oluyoruz. İhtiyacınız olan tüm çalışmalar için destek alabileceğiniz firmamızın iletişim numarasını arayarak hizmetlerimiz hakkında bilgi alabilir, çalışma başlatma talebinde bulunabilirsiniz.

Daha fazla bilgi edinmek için https://www.metafor.com/ adresini ziyaret edebilirsiniz.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer