Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Yemek Günlükleri

1 min read

Farkettiniz mi, insanlar internette artık kendi yazılarını yazarak hayatlarını anlatmaya başladırlar. Bunun en önemli sebebi de şüphesiz ki günlüklerin gittikçe yaygınlaşması ve kalitelerini artması. İhtiyaçlarımızı artık portallar veya forumlar gibi içinde her şeyi barındıran kaynaklardan çok günlüklerden daha doğrusu insanlardan almaya başladık. Aslında bu konuda yani gelişen günlük dünyası hakkında daha uzun ve detaylı bir yazı yazmayı düşünüyorum ama şimdilik günlüklerin yemek kimliğini size tanıtmak istiyorum.


Günlük denildiği zaman topluluklardan değil genel olarak kişilerden bahsediyoruz. Kendi düşüncelerini, kendi zevklerini anlatan kişilerden… Tabi bu kişiler eğer bayansa birbirinden leziz yemek tarifleri söz konusu oluyor. Sakın pişman olduğumu sanmayın, tam tersine hepsinin ellerine sağlık. Zaten bu yazımı da bir nevi teşekkür maksatlı yazıyorum sofralarımıza tat kattıkları için.

Yemek günlüklerinde ipi göğüsleyen ve belki de bir çok yemek günlüğüne ilham kaynağı olan sitemiz şüphesiz ki Portakal Ağacı. Gerek tarifleri gerekse etkinlikler düzenlemesi ile yemek günlüklerine bir öncü diyebiliriz.

Yemek dünyasında ikinci olarak Devletşah‘tan bahsetmemiz gerekir. Öyle ki hem tarifler sunup hem videolar ile yemekleri anlatmak hiç de kolay değil.

Yemek Şenliği yeni açılmış olmasına rağmen büyük ses getirmiş olup kısa zamanda bir çok kişi tarafından ziyaret edilmiş ve takibe alınmıştır.

Yurtdışından ve çoklu dil hizmeti vererek yayın yapan Tea Time da bu akımın ileri gelenlerinden. İçeriğinin zengiliği ve erişilebilirliği ile göz dolduruyor.

Bu söylediklerim özellikle gözüme takılanlardı. Burada değinemediğim bir çok Türkçe yemek günlüğü mevcut olup bildiklerim daha doğrusu toparlayabildiklerim şunlar. Eğer sitenizin de bu listede yer almasını istiyorsanız yorumunuzda bildirirseniz eklerim.

Afiyet olsun…

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read