Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

WordPress Parola Sıfırlama Aracı

1 min read

Kendim için yazmış olduğum ufak bir uygulamayı sizinle paylaşmak istiyorum. WordPress günlüklerimizin bazen kullanıcı parolasını unutabiliyoruz. Hazırlmış olduğum WordPress Parola Sıfırlama Aracı sayesinde eski parolanızı bilmeden kolaylıkla kendinize yeni bir parola oluşturabiliyorsunuz. Tek yapmanız gereken yazının devamında da göreceğiniz Kullanıcı Adı ve Yeni Parola kutularını içeren formu doldurmak ;)

WordPress Parola Sıfırlama

Hazırlamış olduğum WordPress Parola Sıfırlama Aracında daha önce sizinle paylaştığım AJAX ile güçlendirilmiş yGiriş | Yakuter Giriş Betiği‘ndeki form şablonunu kullandım. Aracın görünümü resimdeki gibidir.
Wordpress Parola Sıfırlama Aracı

Kurulum ve Kullanım

1. WordPress Parola Sıfırlama aracını buradan indiriniz.
2. İndirdiğiniz ysifre.zip isimli paketten ysifre.php isimli tek bir dosya çıkacak. Bu dosyayı günlüğünüzün anadizinine yani wp-config.php ile aynı dizine kopyalayınız.

Kurulum bu kadar. Artık tek yapmanız gereken tarayıcınızın adres satırına http://www.siteniz.com/ysifre.php yazarak aracı çalıştırmak. Karşınıza çıkan formda, günlüğünüzde kullandığınız Kullanıcı Adını ve Yeni Parolanızı girerek parola sıfırlama işlemini tamamlayabilirsiniz.

Güvenlik Uyarıları

Bu aracı sitenize yükledikten ve parolanızı sıfırladıktan sonra derhal silmenizi tavsiye ederim. Aksi takdirde başka insanlar şans eseri sitenizde bu aracı bulup, parolanızı kendilerine göre sıfırlayabilirler.

Günlüğünüzdeki “admin” kullanıcısını silmenizi ve onun yerine başka bir kullanıcı adıyla yönetici hesabı oluşturmanızı tavsiye ederim. Bu genel bir güvenlik önlemidir.

Bu aracı www.yakuter.com‘dan başka bir siteden indirmemenizi tavsiye ederim çünkü değiştirilmiş olabilir. Paketi bu siteden indirdiğini sürece doğruluk kontrolü yapmanıza gerek yoktur. Benim sizinle paylaştığım ysifre.zip dosyasının MD5 Hash kodu “354fbf52cb0cee94e9a51dc78778522a” şeklindedir. Gerekirse bu kod ile paketin orjinalliğini kontrol edebilirsiniz. MD5 Hash kodu kontrolünü MD5 Hash veya WinMD5 gibi programlarla kontrol edebilirsiniz.

Söyleyeceklerim genel olarak bu kadar. Bu aracı geliştirme konusunda tavsiyeleriniz olursa seve seve dinlemeye ve geliştirmeye hazırım. Güle güle kullanmanız dileğiyle.

Güncelleme!
Bu aracı İngilizce’ye çevirip sitesinden paylaşan Burak SON‘a gönülden teşekkürler. WordPress Password Resetter Tool

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read