Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Kısa Bir İstanbul Ziyareti

1 min read

İstanbul! İsmi gibi ihtişamlı şehir! 2-8 Eylül 2013 tarihleri arasında Yaklaşık 5 gün süreyle bir seminer nedeniyle bu büyük ve önemli şehri ziyaret etme fırsatı buldum. Elbette tarihi dokusu ve zenginlikleriyle bir başka güzel bu şehir fakat tabi beni en çok ilgilendiren kısmı teknolojik boyutuydu. İstanbul dışında yaşayınca malesef her ne kadar sanal alemden teknolojiyi takip etseniz de gerçek anlamda dijital ortamı yaşayamıyor ve hissedemiyorsunuz. İstanbul’da ise çok değerli dostlarım sayesinde biraz olsun bu heyecanı yaşama fırsatı buldum.

İstanbul’a geldiğimde görüşmek istediğim aslında birçok insan vardı ve şimdiden bu değerli dostlarımı arayamadığım ve görüşemediğimiz için kendilerinden özür diliyorum. Ancak bunun yanında programımızın denk geldiği ve görüşebildiklerim de vardı ki gerçekten güzel vakit geçirmeme vesile oldukları için kendilerine ne kadar teşekkür etsem azdır.

Sosyal Medya Uzmanları

İlk görüştüklerim sevgili çay sever dostlarım Hamza Şamlıoğlu ile Ali Arslan‘dı. Bu arada kısa bir not düşeyim, oturduğunuz mekan ne kadar iyi olursa olsun böyle çay sever kişilerle bir arada olunca yasak ya da yapamayız demiyorlar, masanıza büyük çay termusunu bırakıyorlar bilginiz olsun :) Şaka bir yana sosyal medyanın doğrudan içinde olan ve teknolojiye bu denli hakim böyle insanlar bulunca gerçekten de muhabbete doyum olmuyor. Dışarıdan bir gözle bakıldığında resmen neler varmış bu dünyada da haberimiz yokmuş diyorsunuz :)

Web Tasarım Uzmanları

Diğer görüşme fırsatı bulduğum ekip ise SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) ve web tasarım konularında son zamanlarda kendilerinden oldukça söz ettiren Kirli Kirpi ailesinden değerli Umut Avcı ve saz arkadaşları. Zaten yıllardır tanıdığım oldukça yetenekli olduğunu bildiğim Umut ve yine aynı kalitedeki arkadaşlarının bir araya gelerek böyle güzel ortamı olan bir firma kurmaları gerçekten sevindirici. Koordineli ve uyumlu çalışma sonucunda da zaten yaptıkları kaliteli işler ortada. Tabi beni esas mutlu eden sıcak ortamları ve muhabbetleriydi ki esas ben bunları hiçbir şeye değişmem.

Daha fazla sözü uzatmadan görüşmek isteyip de görüşemediğim tüm arkadaşlarımdan beni affetmelerini diliyorum. İnşallah bir daha ki sefere uzun uzun görüşmek dileğilyle, sağlıcakla kalın…

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read