Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Cuma Akşamı Ankara

1 min read

Sevgili günlük,
Ne de çok oldu seninle dertleşmeyeli. Bu akşam gezmek için yalnız başıma çıktım Ankara sokaklarına. Önce terminale gittim tatil bileti almak için. Bulmak zor oldu ama arayan mevlasını da bulur… derler ya, ben buldum biletimi :)


Sonra geldim yine o gündüzünü hiç sevmediğim Kızılay sokaklarına. Neden alışamadım ben buralara bilmiyorum. Yoksa İzmir’de denize kendimi fazla mı kaptırdım ? Her neyse, sevemedim işte ben bu şehri. Çok karışık, çok resmi geliyor buralar bana. Fakaaaat nedense gecesi bambaşka Kızılay’ın. Daha bir sıcak kanlı, daha iyimser, daha sevimli… Önce bir dolaştım dükkanların aydınlattığı Karanfil sokaklarında. Dost’a, Galeri Kültür’e girip kitaplara göz gezdirdim. Belki yeni tarih kitapları çıkmıştır okuyabileceğim ama bulamadım. Daha doğrusu buldum da içime sinmedi kitaplar. Tabi bilgisayar kitaplarına da göz atmayı unutmadım. Günlük be ne düşünüyorum biliyor musun(?) ben de mi bir kitap yazsam ankette okunuşunu sorduğum PHP programlama dili üzerine. Yok yok, şaka yapıyorum tabiki :D Fakat yazılan kitapların bayalığını görünce, her önüne gelenin kitap yazdığını görünce insan düşünmüyor değil.

Ardından canlı müzik yapan insanları dinledim. Bir aralar bir kemancım vardı burda, bu gece göremedim. Onu görürseniz mutlaka Ihlamurlar Altında’nın müziğini dinleyin ondan. Harika çalıyor ;) Ihlamurlar Altında diyince aklıma geldi, bu hafta izleyemedim yav :( Nadiren beni kendine bağlayan dizilerden birisidir. Laf lafı açıyor, ben yine devam edeyim kaldığım yerden. Sokaklarda devam ederken gezintime karnımdan sesler gelmeye başladı. tam anlayamadım ama “acıktım” diyordu sanırım :) Hep gittiğim bir cafe vardır, fenetre. Yine yolunu tuttum oranın. Bİr ayvalık tostu yedim ki görecektin. Ben mi onu yedim, o mu beni yedi belli değil :) EEE koca tost, ağız açılmıyorki o kadar :D Zar zor tostumu bitirdim, çay keyfimi yaptım ve gecenin o anlam veremediğim sefasını yaşadım yavaş yavaş.

Biliyorum günlük bu günlerde bana kızgınsın çünkü seninle ilgilenemiyorum. Yazı yazamıyorum, yorum yapamıyorum. Fakat inan bana yoğunum. 3 tane proje birden yürütmek kolay olmuyor :( Fakat üstesinden geleceğim. Zaten ikisi bitmek üzere, birinin de üçte biri bitti. Bakalım neler çıkacak ortaya.

Bir sonraki yazımda görüşmek üzere, kendine iyi bak sevgili günlük. Tanıdıklara selam, küçüklerin gözlerinden büyüklerin ellerinden öpüyor sevgiler, saygılar sunuyorum :)

Ha unutmadan yarın UMUDUM BLOG için bir kargo daha göndereceğim. İnsanlar her ne kadar yardım etmek yerine sadece desteklemeyi seçse de ben kendi elimden geleni yapacağım. Bu kargoda birkaç defter, kitap kalem, 2000 sayfa A4 beyaz kağır, bir mont, pantolon, çorap göndermeyi planlıyorum. Tabi unuttuklarım ve ekleyeceklerim de olabilir. Hadi hayırlısı bakalım, belki yardım eden çıkar.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read