Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Bana Göre Mim

1 min read

Uzun zaman önce Volkan tarafından mimlenmiştim. İşlerim nedeniyle de bilgisayardan uzak kalınca bir türlü cevap veremedim. Fırsat bulmuşken Volkan’ın sorduğu “Mim nedir?” (bana göre) sorusuna cevap vereyim.

Mim önceleri herkes tarafından sempatiyle karşılanan ve tüm günlükçüler tarafından sevilerek takip edilen bir uygulamayken bugünlerde oldukça sevimsiz bir hal almaya başladı. Öyle ki bazı günlükçüler iyice düşünüp taşınmadan, başkalarının düşüncelerine başvurmadan kendilerince mim benzeri birşeyler ortaya attılar. Kimi kendine ziyaretçi çekmek için kimisi ise sırf yazacağı bir şeyler olması için mimlere yanaştı. Sonuç olarak tüm günlüklerde bir anda aynı başlığı ve benzer cevapları görür olduk. Bu da tabiî özgünlüğe vurulan bir darbeden başka bir şey değildir.

Örnek vermek gerekirse;
Mim konusu: Hangi marka ayakkabıyı giyiyorsun? (mim sorusunu salladım)
Cevaplar: Nike, Adidas, Kinetix vs. vs.

Bence mim “iyice düşünülüp planlandıktan sonra yaratıldığı zaman” günlükçüleri birbirine bağlayan, iletişimi sağlayan, aralarda güçlü bağlar kuran güzel bir etkileşimdir.

Çevremdeki arkadaşlarımın da benimle kısmen aynı düşüncede olduklarını bildiğim için bu mimi kimseye yollamaya elim varmıyor. Belki yukarıda yazdıklarımla tepki toplayabilirim ve mimsever günlükçülerimiz tarafından eleştirilebilirim ama sonuçta bunlar benim düşüncelerim.

Haa bu demek değildir ki tüm mimler kötüdür. Tam tersine benim amacım mimlerde seçici olmak, kaliteli olanları ortaya çıkarmak ve bu uygulamaya tekrar eski değerini kazandırmak.

Son olarak “mim” kelimesinin nereden geldiğini merak ediyorsanız Volkan’ın Mim Hakkında Az Bilinenler yazısını mutlaka okumanızı tavsiye ederim.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read