Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Türkiye’de Site Barındırma

55 sec readTürkiye’de site barındırma(yani hosting) konusunun ne kadar sıkıntılı olduğunun heralde hepimiz farkındayız. Bu sıkıntıların başında da Türkiye’nin yetersiz bantgenişliği çıkışından doğan fiyat pahalılığı, sunucu sahibi olmamaktan kaynaklanan yetersiz teknik destek, müşteri memnuniyetine verilen önem ve verilen hizmetin kalitesi geliyor. Artık bir firmanın sitesine bakarak gerçek bir firmamı yoksa çocuklar tarafından yürütülen bir şeyler mi anlayamıyoruz.

Bu konuda aslında daha çok şey yazabilirim fakat eventualis.org’dan Samed, Türkiye’de site barındırmadaki eksikleri anlatan çok güzel bir yazı yazmış. Türkiye’de neden hosting işi yürümez başlıklı yazıyı yazmasının sebebini de şöyle açıklamış ki ona katılmamak elde değil.

Neden yazma gereği duydum? Hosting ile ilgili çeşitli forumlardaki şikayetleri okuyunca, “yuh” çekmemek elde değil. Hizmeti verenle müşteri arasındaki küfürleşmelerin msn logları mı dersiniz, seni mahkemelerde süründüreceğim tehditleri mi dersiniz, yardım için gönderilen e-postalara “bilmiyomki kardeş telefon ettim datacentera alete res çekeceklermiş” gibi cevap veren “teknik” elemanlar mı dersiniz, “adam hosting işini bırakmış gitti bizim 200 domain” diyen müşteriler mi dersiniz, kısacası ortalık bir at pazarına dönmüş durumda.

Bu yazıyı herkesin okumasını isterim ama özellikle de barındırma firması sahiplerinin yazıyı okuduktan sonra şöyle bir hizmetlerini yeniden gözden geçirmelerini bekliyorum.

Makaleye buradan ulaşabilirsiniz.Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read