Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Türkiye İçin Netvibes

1 min read

Netvibes hakkında daha önce yazı yazmış ve Türkçe olarak da hizmet vermeye başladığını bildirmiştim. Geçenlerde Netvibes’ın sahibi Hubert’tan aldığım e-postada diyordu ki Netvibes şuan Türkçe yayın yapıyor. Fakat yeni bir çalışmayla Netvibes’ın tamamen Türklere özel bir yüzü olacakmış. Şöyle ki sadece dili Türkçe değil, ayrıca sitedeki beslemeler dizini ve diğer tüm içerik Türklere özgü olup, Türk sitelerden oluşacakmış. Tabi bu haberi alıp da sevinmemek mümkün değil. Netvibes gibi büyük bir kitleye hitap eden bir sitenin Türkiye’ye özgü böyle bir çalışması gerçekten çok güzel bir olay. Netvibes’ın Türkiye’ye özgü bu hizmetinin proje yöneticileri olarak ben ve Cenk çalışıyoruz. Bu projenin daha gerçekçi olması için sizlerin de katkısını bekliyoruz.


Şöyle bir katkı bekliyorum sizden. Beğendiğiniz veya popüler olan RSS kaynağı bulunan Türk sitelerini yorumunuzda belirtirseniz daha geniş ve kaliteli bir dizin hazırlayabiliriz. Bizim oluşturduğumuz bir liste var fakat sizin de eklemenizi istiyoruz. Şunu da belirtmek gerekir ki adresi verilen her site eklenmeyecektir. Gerekli incelemeler yapılacak ve gerek popülerlik, gerek uygunluğuna göre eleme yapılacaktır. Her türlü siteyi bildirebilirsiniz. Farklı kategoriler altında geniş bir yelpazede bulunacak siteler.

Peki ya bunun sonucunda ne olacak? Artık beğendiğiniz sitelerde yeni yazı var mı diyerek sitelere tek tek uğramak yerine, Netvibes’a girdiğiniz anda tüm siteleri karşınızda bulacaksınız. Hiç bilmediğiniz fakat işinize yarayacak sitelere Netvibes’ın dizininden ulaşabileceksiniz. Yeni yazılan yazıları yine Netvibes üzerinden okuyabileceksiniz. Bunun dışında Netvibes’ın bir çok özelliği bulunmakta ki zaten önceki yazımda bunlardan bahsetmiştim.

Türk kullanıcıları için çok önemli olduğuna inandığımız bu projede herkesin desteğini bekliyoruz.

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read