Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Türk Blog Yazarları Ankara’da Buluştu(k)

1 min read

TBY Ankara

Soldan ikinci, elleri cebinde, kahverengi giysili olan benim

Ne mutlu ki Türk Blog Yazarları buluşmasını planlandığı gibi 12 Nisan 2008’de Bahçeli Cafe Bistro‘da gerçekleştirdik. Plana uymayan tek şey benim toplantının ilk üç saatini kaçırmış olmam :) Tabi böyle harika bir toplantının üzerine bir şeyler karalamazsak olmaz.

Erdem konunun detayına inerek her şeyi zaten günlüğünde anlatmış. Barış da buluşmanın kısa bir raporu ile birlikte buluşmada çekilen görüntüleri sunmuş. Ben aynı şeylere değinmek yerine kendi fikirlerimi kısaca izah edeyim.

Oldukça güzel, faydalı ve ciddi bir toplantı oldu. Herkesin aynı dilden konuştuğu, aynı frekanstan yayın yaptığı bir muhabbet ortamıydı. Bense önemli bir eksiklik hissettim bu toplantıda ki o da eğlence idi.

Aslında toplantıda da fikrimi şiddetli bir şekilde dile getirdim. Her ne kadar konu masada dansöz oynatmaya geldiyse de :) benim fikrim biraz daha farklı. Bence gelecek ay gerçekleştirilecek olan buluşma iki bölümden oluşsun.

İlk bölümde ciddi konulara değinilebilir. Bu toplantının bir iki eklemeyle aynısını yapabiliriz. Yer olarak bu sefer kapalı bir mekan yerine yine aynı yerdeki bahçeyi kullanabiliriz.

İkinci bölümde ise eğlence olsun. Eğlence derken tabiî ki seviyeyi düşürmeden. Belki canlı müzik olan bir yerlere gidilebilir, bowling, bilardo vb. oyunlar oynamak için Bilkent ziyaret edilebilir. Hiç olmadı kendimiz çalar kendimiz oynarız. Eğlenmek istedikten sonra her türlü eğleniriz ;)

Buluşmaya gelen tüm arkadaşlarla tanıştığıma tekrardan memnun olduğumu belirtmek isterim. Mutlaka yeniden görüşelim. Haaa bu arada gelmeyen arkadaşlar gerçekten çok şey kaçırdılar :)

Buluşmadan bahsedilen diğer yazılar: [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read