Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Atatürk’ten Duymadıklarınız

39 sec read

atam23.jpgDün Atatürk’ten bu zamana kadar hala duymadığımız sözler olduğunu farkettim. Hem de öyle sözler ki sanki 100 yıl öncesinden günümüzü tarif ederek söylenmiş gibiler. Okuyun siz de bana katılacaksınız.

Hak sahiplerine zorluk çıkarmak, resmi dairelerde işlerini takip edenleri “Bugün git, yarın gel” diye zorluklara uğratmak, hükümet otoritesi maskesi altında halkı ezercesine davranmak, uygun olmayan işlemlere karışmak gibi durumlar kesinlikle önlenmelidir.

Devlet halinde teşkilatlanmış bir toplum anayasasında, adalet kuvvetinin bağımsızlığının önemini açıklamaya gerek yoktur. Milletlerin yargı hakkı bağımsızlığının birinci şartıdır. Adalet kuvveti bağımsız olmayan bir milletin, devlet olarak varlığı kabul edilemez.

İnsanlar huzur ve vicdan hürriyeti ile çalışmak ihtiyacındadır… Bu ise, devlet ve hükümette adaletin mutlak egemen olmasıyla mümkündür… Hükümet için esas olan, adaleti gerçekleştirecek yargı organlarıdır. Bir memlekette adalet yoksa anarşi vardır.

Mustafa Kemal ATATÜRK

Erhan Yakut Software Developer @Binalyze | Founder @Passwall | Golang Enthusiast | Open Sorcerer

Dünyada E-Ticaret Sektörü ve İşletmeler İçin Satış Fırsatları

Tüketici davranışları günden güne değişmekte ve alış veriş yapma alışkanlıkları buna bağlı olarak farklılaşmaktadır. Özellikle günümüz internet ve teknoloji çağında online ticaret büyük bir...
Erhan Yakut
3 min read