Banner

Worpdress’te Oturum Yönetimi (SESSION)

Kategori PHP, Wordpress
25.02.2009
2903 Okunma

Üzerinde çalıştığım son projede hazırlamış olduğum temayı oturum yönetimiyle yani SESSION evrensel değişkenleriyle güçlendirdim. Fakat şöyle bir sorunla karşılaştım. WordPress kullandığım evrensel değişkeni ($_SESSION[]) her seferinde sıfırlıyordu. Bende ufak bir düzenlemeyle bu sıfırlama işlemini kapattım. Eğer kodlarınızı yazarken yeterli güvenlik önlemlerini aldıysanız yazının devamında göstereceğim yamayı kullanarak WordPress temalarında PHP programlama dilinin oturum yönetimi tekniğini kullanabilirsiniz.

$_SESSION[] değişkeninin sıfırlamasını kapatmak için WordPress ana dizinindeki wp-settings.php dosyasını açın ve şu satırı bulun.

Yukarıda bulduğunuz satırı aşağıda verdiğim kodla değiştirin.

Bu ufak düzenlemeden sonra artık WordPress, evrensel oturum yönetimi değişkenlerinizi sıfırlamayacaktır.

Comments of this post

Burak

Burak
27 February 2009

Tsm olarak ne işe yarıyacak bu?

yakuter

yakuter
27 February 2009

WordPress üzerine yapacağın yama betiklerde veya kendine özel temalarda oturum yönetimi yani SESSION kullanabilmeni sağlar.

Hakan Sar

Hakan Sar
03 March 2009

Merhabalar,
konuyla ilgili bir yer bulamadım ama bir problemim var yardımcı olursanız sevinirim.

Safe Mode ile bir ilgisi olabilirmi ?

WP sitemi Cpanelden Directadmin panelli hosta taşıdıktan sonra resim yuklerken hata veriyor. klasörlerin chmod değerini 777 yaptım.

Nasıl düzeltebilirim acaba?

Warning: file_exists() [function.file-exists]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/****/:/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/****/domains/****.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 1737

Warning: is_dir() [function.is-dir]: open_basedir restriction in effect. File(/) is not within the allowed path(s): (/home/*****/:/tmp:/usr/local/lib/php/) in /home/****/domains/******.com/public_html/wp-includes/functions.php on line 1746

Add media files from your computer
/home/****/public_html/wp-content/uploads dizini oluşturulamıyor. Bir üst dizin sunucu tarafından yazılabilir mi?
Konuyu düzenle/Sil

yakuter

yakuter
03 March 2009

Sorunuzu WordPress-tr.com forumlarında paylaşırsanız sevinirim.

görkemkara

görkemkara
23 January 2012

Merhaba Erhan abi,

Ben bir tema entegre ediyorum. Bu yazı tam aradığım demişken yeni sürümde verdiğin kodları bulamadım. Yardımcı olur musun?