Banner

Windows’ta Kablosuz Ağ Kurmak | Connectify

Kategori Yazılım
11.02.2011
10400 Okunma

Bilgisayarlarımızda bazen ağ üzerinden oyun oynamak, bazen de bilgisayarımızdaki interneti veya diğer uygulamaları paylaşmak için kablosuz ağ kurmayı deneriz. Fakat birçok kişi için bu işlem bir işkence haline gelebiliyor. İşte bu sorunun çözmenin en hızlı, en pratik ve en ücretsiz :) yolu ise Windows 7 için üretilmiş olan Connectify gibi bir program kullanmak. Programı kullanmaya başladığınızda o size karışık gelen işlemlerin ne kadar basitleştirildiğine inanamayacaksınız.

Connectify ile Sorunsuz Kablosuz Ağlar Kurmak

Connectify

Aslında yukarıdaki resim her şeyi özetliyor ama ben yine de kısaca değineyim. Gördüğünüz gibi öncelikle oluşturmak istediğiniz kablosuz ağın ismini (resimde Yakuter) yazıyorsunuz. Ardından ağınıza bir şifre belirliyorsunuz. Ve son olarak eğer bilgisayarınızdaki interneti de paylaşmak istiyorsanız ilgili bağlantıyı seçiyorsunuz. Ben Turkcell VINN kullandığım için onu kablosuz ağımla paylaştım. Son olarak en alttaki Start Hotspot düğmesine tıklıyorsunuz ve kablosuz ağınız kurulmuş oluyor.

Resimde Connected Clients yazan bölümde bilgisayarınıza bağlı aygıtları görebiliyorsunuz. Böylece benim Android işletim sistemi kullanan HTC Desire ile bilgisayara bağlandığım görebilirsiniz. Böylece telefonumun internet gereksinimi için hattımı değil, bilgisayardaki interneti kullanabiliyorum.

Diğer işletim sistemlerinde çalışan benzeri programlar biliyorsanız lütfen yorumlarınızda belirtmekten çekinmeyiniz. Böylece yazımızı daha da genişletebilir, daha fazla insana faydalı olmasını sağlayabiliriz. Sevgiler, saygılar…

Connectify

Comments of this post

ali

ali
16 Eylül 2013

abi ben kurdum sorunsuz paylasiyorumda surekli guncelleme penceresi aciliyo ben kapatiyorum o aciliyo ne yapabilirim

ibrahim

ibrahim
04 Mayıs 2014

connectfy kurulumunda .netframe work v4.0 istiyor sürekli benim bilgisayarımda 4.5 versiyonu zaten yüklü fakat 4.5 kaldırdım 4.0 yükledim fakat yinede olmadı bu sefer de 4.0 ı 4.5'a yükseltti ne yapabilirim connectifyı kuramıyorum