Banner

“Umudum Blog” Yardım Kampanyası

Kategori Genel Bilgi
06.10.2006
7155 Okunma

Umudum Blog

İlk kez bir yazıyı yazmak beni bu kadar heyecanlandırdı. Çünkü bu sefer yardım etmek değil, sizlerden yardım istemek için basıyorum klavyenin tuşlarına. Umudum Blog olarak adlandırdığım bu kampanyanın amacı Bitlis Hizan’ın Ballıca Köyü’nde bulunan Ballıca İlköğretim Okulu’nun ve Ballıca Köyünün eksiklerini gidermek, kardeşlerimizin eğitimine ve Türkiye’nin gelceğine biraz olsun katkıda bulunmak.

Bu kampanya nasıl başladı?

Yaz aylarında bir okul için sitem aracılığıyla yardım toplamayı planlıyordum fakat Ankara’da bulunmamdan dolayı doğuda, yardım edecek uygun bir okul ve karşımda güvenilir bir öğretmen bulamamıştım. Derken Bitlis’ten bir yardım çağrısı olduğunu gördüm. Resimler beni o kadar etkiledi ki aradığım okulu bulduğuma anında karar verdim ve hemen öğretmenimiz Aytaç KOÇ ile iletişime geçtim. Beni çok olumlu karşıladı ve bir e-posta ile bana hem okulu hakkında bilgi verdi hem de okul ve ilçe için gerekli ihtiyaçlarını bildirdi.

Okulum birleştirilmiş sınıflı olup 19 kız 31 erkek bulunuyor.
1.sınıflar 11 erkek 4 kız
2.sınflar 5 erkek 7 kız
3.sınıflar 3 erkek 1 kız
4.sınıflar 3 erkek 2 kız
5.sınflar 5 kız 3 erkek

Okulumun ilk öncelikli yardım talebi bir projeksiyon aletidir. Bununla hem çocukları daha etkin bir şeklide eğitirken hem de Atatürk ve Atatürkçülüğe karşı olan önyargılı köydeki insanlara hafta sonları Atatürk ile ilgili görsel materyallerle toplantılar düzenlemek.

Ayrıca kırtasiye malzemesine, giyecek ayakkabıya ve temizlik malzemelerine ihitiyacımız var.

Ben sadece okula yardım planlamayı düşünürken öğretmenimizin tüm köyü bilgilendirme çabası beni bu konuda daha da cesaretlendirdi. Size okuldan ve köyden bir kaç resim göstermek istiyorum. Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerlerine tıklayınız.

1 2 3
4 5 6
7

Nasıl yardım yapabilirim?

Herkesin bir şekilde katılabilmesi için kampanyayı olabildiğince esnek bir yapıda oluşturmaya çalıştım. İki şekilde yardımda bulunabilirsiniz. Para ile yardımı durdurmuş bulunmaktayım. Yardım yapmak isteyenler aşağıdaki adresten okula ulaşabilirler. Şuana kadar toplamış olduğum 250 ytl para ile bir kargo daha oluşturarak göndreceğim. Yardım durumndan takip edebilirsiniz…

1- Tatvan’daki Aras Kargo veya Yurtiçi kargo şubelerine öğretmenimiz adına şubeden alınacak şekilde elinizde bulunan kitap, defter, giyecek, temizlik vb. ihtiyaçları olabileceğini düşündüğünüz malzemeleri Aras veya Yurtiçi kargoları vasıtasyıla gönderebilirsiniz. Unutmadan söylemek isterim, gönderdiğiniz paketleri ve içeriğini bana iletirseniz kampanyanın sonuç raporunda belirtebilirim.

Kargoyu gönderirken yazacağınız bilgiler şunlardır:

İsim, Soyisim: Aytaç KOÇ
Adres: Ballıca İlköğretim Okulu, Ballıca Köyü Hizan BİTLİS
Kargo Adresi: Aras veya Yurtiçi Kargo Şubesi Tatvan/BİTLİS
Telefon : 05054959334

Bu kampanyaya nasıl güvenebilirim?

Benim en başından beri aklımda olan soru buydu, insanların nasıl güvenini sağlayabilirim ? Öğretmenimiz Aytaç KOÇ saolsun beni kırmayıp öğretmen belgesini gönderdi. Buradan görebilirsiniz.

Bana güvenmeniz konusunda ise zaten tereddütüm yok. Kendimi her gün başka bir yönde size açıyorum. Toplanan paralar ile ilgili de her gelişmeyi yani toplanan tutarı sitemde yazacağım. En sonunda inşallah projektörü alınca da faturasını kampanyanın sonuç raporunda yayınlayacağım.

Şimdi artık sözü siz okuyucularıma bırakıyorum ve desteğinizi bekliyorum. Her şey yarının Atatürkçü gençleri için…

Not: Bu yazı kampanya sonuna kadar sabit kalacak. Yazacağım diğer yazılar bunun altında görüntülenmeye devam edecektir.
Not: Logo nedeniyle Vehbi’ye teşekkür ederim.

Comments of this post

ogmform

ogmform
19 Mart 2010

gerçekten bu tür organizasyonlar bize bu ülkeye lazım umarım yararını fazlasıyla görürsünüz emeğinize sağlık..

selim ozdemir

selim ozdemir
08 Nisan 2010

bu tür çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim.

gürbüz kaya

gürbüz kaya
27 Nisan 2010

Öncelikle yardım yapan herkese içtenlikle teşekkür ediyorum.Ben Ağrı’nın Tutak ilçesinin Burnubulak İlköğretim okulunun müdürüyüm. Okulumuz yeni yapıldı ve bir kütüphane kurduk ama raf var ama kitap yok yani anlayacağınız kitapsız bir kütüphanemiz var. Artık kitapsız kütüphanemizde kitapların olmasını istiyoruz. Öğrencilerim bu konuda çok istekli kütüphaneyi onlar kurdular ama ellerinden başka birşey gelmiyor. Sizlerden her türlü kitap istiyoruz.yardımlarınızı bekliyoruz. Yardım yapmak isteyen beni arayabilir 24 saat açıktır. Gece yarısı bile açsanız hazırım bu iş için telefonum 05446996729 öğrencilerimle bekliyoruz yardımlarınızı WEB SİTE ADRESİMİZ:burnubulak.meb.k12.tr

yakuter

yakuter
14 Mayıs 2010

Gürbüz Hocam, inşallah aradığınız yardıma ulaşırsınız. Size ve çocuklarınıza başarılar dilerim.

ayşe

ayşe
11 Haziran 2010

hocam ben size yardımcı olmak istiyorum

yakuter
11 Haziran 2010

Ayşe Hanım malesef bu kampanya uzun zaman önce sonlandı. Fakat yardım etmek isterseniz http://www.kardesokullar.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ömer buğra yıldız

ömer buğra yıldız
21 Haziran 2010

kampanya çok güzel fakat tek bir okul ile sınırlı kalmasın yardıma ihtiyacı olan okullar bulalım onların adresinide verelim oradaki çocuklarda yardım alsın.

Branda Tente

Branda Tente
21 Ocak 2011

This article is help me so much.
Thank you for share it,

damla etiket

damla etiket
23 Mart 2011

Kampanyayi tertipleyen ve yonetenleri yurekten kutlarim.. Cok hayirli ve anlamli bir ise vesile olmus..

ömer

ömer
18 Nisan 2011

saolun bunu yaptıgın9ız ıcın turkce performans ödevini burdan yaptım :)

Göktürk Klima Servisi

Göktürk Klima Servisi
15 Temmuz 2016

Dünya sizin gibi iyi insanlar sayesinde dönüyor.