Banner

“Umudum Blog” Yardım Kampanyası

Kategori Genel Bilgi
06.10.2006
7754 Okunma

Umudum Blog

İlk kez bir yazıyı yazmak beni bu kadar heyecanlandırdı. Çünkü bu sefer yardım etmek değil, sizlerden yardım istemek için basıyorum klavyenin tuşlarına. Umudum Blog olarak adlandırdığım bu kampanyanın amacı Bitlis Hizan’ın Ballıca Köyü’nde bulunan Ballıca İlköğretim Okulu’nun ve Ballıca Köyünün eksiklerini gidermek, kardeşlerimizin eğitimine ve Türkiye’nin gelceğine biraz olsun katkıda bulunmak.

Bu kampanya nasıl başladı?

Yaz aylarında bir okul için sitem aracılığıyla yardım toplamayı planlıyordum fakat Ankara’da bulunmamdan dolayı doğuda, yardım edecek uygun bir okul ve karşımda güvenilir bir öğretmen bulamamıştım. Derken Bitlis’ten bir yardım çağrısı olduğunu gördüm. Resimler beni o kadar etkiledi ki aradığım okulu bulduğuma anında karar verdim ve hemen öğretmenimiz Aytaç KOÇ ile iletişime geçtim. Beni çok olumlu karşıladı ve bir e-posta ile bana hem okulu hakkında bilgi verdi hem de okul ve ilçe için gerekli ihtiyaçlarını bildirdi.

Okulum birleştirilmiş sınıflı olup 19 kız 31 erkek bulunuyor.
1.sınıflar 11 erkek 4 kız
2.sınflar 5 erkek 7 kız
3.sınıflar 3 erkek 1 kız
4.sınıflar 3 erkek 2 kız
5.sınflar 5 kız 3 erkek

Okulumun ilk öncelikli yardım talebi bir projeksiyon aletidir. Bununla hem çocukları daha etkin bir şeklide eğitirken hem de Atatürk ve Atatürkçülüğe karşı olan önyargılı köydeki insanlara hafta sonları Atatürk ile ilgili görsel materyallerle toplantılar düzenlemek.

Ayrıca kırtasiye malzemesine, giyecek ayakkabıya ve temizlik malzemelerine ihitiyacımız var.

Ben sadece okula yardım planlamayı düşünürken öğretmenimizin tüm köyü bilgilendirme çabası beni bu konuda daha da cesaretlendirdi. Size okuldan ve köyden bir kaç resim göstermek istiyorum. Resimlerin büyük hallerini görmek için üzerlerine tıklayınız.

1 2 3
4 5 6
7

Nasıl yardım yapabilirim?

Herkesin bir şekilde katılabilmesi için kampanyayı olabildiğince esnek bir yapıda oluşturmaya çalıştım. İki şekilde yardımda bulunabilirsiniz. Para ile yardımı durdurmuş bulunmaktayım. Yardım yapmak isteyenler aşağıdaki adresten okula ulaşabilirler. Şuana kadar toplamış olduğum 250 ytl para ile bir kargo daha oluşturarak göndreceğim. Yardım durumndan takip edebilirsiniz…

1- Tatvan’daki Aras Kargo veya Yurtiçi kargo şubelerine öğretmenimiz adına şubeden alınacak şekilde elinizde bulunan kitap, defter, giyecek, temizlik vb. ihtiyaçları olabileceğini düşündüğünüz malzemeleri Aras veya Yurtiçi kargoları vasıtasyıla gönderebilirsiniz. Unutmadan söylemek isterim, gönderdiğiniz paketleri ve içeriğini bana iletirseniz kampanyanın sonuç raporunda belirtebilirim.

Kargoyu gönderirken yazacağınız bilgiler şunlardır:

İsim, Soyisim: Aytaç KOÇ
Adres: Ballıca İlköğretim Okulu, Ballıca Köyü Hizan BİTLİS
Kargo Adresi: Aras veya Yurtiçi Kargo Şubesi Tatvan/BİTLİS
Telefon : 05054959334

Bu kampanyaya nasıl güvenebilirim?

Benim en başından beri aklımda olan soru buydu, insanların nasıl güvenini sağlayabilirim ? Öğretmenimiz Aytaç KOÇ saolsun beni kırmayıp öğretmen belgesini gönderdi. Buradan görebilirsiniz.

Bana güvenmeniz konusunda ise zaten tereddütüm yok. Kendimi her gün başka bir yönde size açıyorum. Toplanan paralar ile ilgili de her gelişmeyi yani toplanan tutarı sitemde yazacağım. En sonunda inşallah projektörü alınca da faturasını kampanyanın sonuç raporunda yayınlayacağım.

Şimdi artık sözü siz okuyucularıma bırakıyorum ve desteğinizi bekliyorum. Her şey yarının Atatürkçü gençleri için…

Not: Bu yazı kampanya sonuna kadar sabit kalacak. Yazacağım diğer yazılar bunun altında görüntülenmeye devam edecektir.
Not: Logo nedeniyle Vehbi’ye teşekkür ederim.

Comments of this post

yasemin

yasemin
17 June 2007

bu sayfa sayesinde aytaç hocayla bağlantıya geçtik ve kendi çapımızda oradaki çocuklarımıza yardım gönderdik.bu konuda lütfen duyarlı olalım az demeyelim yinede gönderelim.bize ufak gelen bir koli bile oradaki çocukların çok işine yarayacaktır.

sohbet

sohbet
02 October 2007

Teşşekkürler böyle bir kanpanya başlattınız için herkezin duyarlı olması gerekmekter başarılarınızın devamını diliyorum

SOHBET

SOHBET
21 October 2007

Teşşekkürler böyle bir kanpanya başlattınız için herkezin duyarlı olması gerekmekter bencede..

duygusuzzz

duygusuzzz
22 October 2007

kampanya hala geçerli mi?????

mirc

mirc
19 November 2007

boyle bir kampanya gerekliydi.. tesekkurler.. herkes bence kendi imkanlari dahilinde birseyler hazirlayip yollamali diye dusunuyorum.. Turk Milleti Olarak Duyarli Olmaliyiz..

hikayeler

hikayeler
29 December 2007

boyle bir kampanya gerekliydi.. tesekkurler.. herkes bence kendi imkanlari dahilinde birseyler hazirlayip yollamali diye dusunuyorum.. Turk Milleti Olarak Duyarli Olmaliyiz.. HAKLISIN!!!!!!!!!!!!!!

Sohbet

Sohbet
29 February 2008

Çok Güzel Bir Kampanya Herkez Yakın Köylere Veya Kendi Köyleri İçin Böyle Şeyler Yapmalı Bencede Çünkü Köylerden Çıkıpta Zengin Olan Binlerce İnsan Var Muhakkak Bu insanlar yardım eli uzatacaklardır.

türkan bozdağ

türkan bozdağ
11 March 2008

ben hakkari nin köyünde görev yapıyorum.kampanyanızı taktir ediyoruz.bizde bir yardım çağrısında bulun mak istiyoruz.iletişim kurabilirsek iyi olur.saygılarımla

mahmutabi

mahmutabi
23 March 2008

gerçekten etkileyici bir kampanya, farklı biçimlerde destek olabilmek adına ben Adana’daki velilerimle yarın bir görüşme planlayarak, yapabileceklerimizin en iyisini yapmaya çalışacağız. bu konudaki duyarlılığınızdan dolayı da size de teşekkür ediyorum

Ercan CANER

Ercan CANER
07 May 2008

Çok güzel bir kampanya için yola çıkmışsınız. Bende sitenizi tavsiye ederek size yardımcı olabilmeyi umud ediyorum.

radyo dinle

radyo dinle
19 June 2008

tbrkler çok güzel bir kampanya

mırc

mırc
24 July 2008

kampanyada emeği geçenlere tşkler

sohbet

sohbet
04 October 2008

Kampanya Kapsamında Herkese tşk eder başarılarınızn devamını dilerim..

matbaa

matbaa
18 November 2009

Kampanya Kapsamında Herkese tşk eder başarılarınızn devamını dilerim..

havva

havva
25 December 2009

selam sitede yayınlanan haberi okudum gerçekten çok duygulandım . bir devlet kurumunda görev yapmatayım okulunuza nasıl bir desteğimiz olabilir bizim kurum Rize gençlik ve spor il müdürlüğü olup ben gençlik merkesinde görev yapıyorum burada üye olan çocuklarımız gençlerimizlerimizle bu yazınız paylaşarak elimizden geldiği kadar katkıda bulunmak istiyoruz

kalemkes

kalemkes
12 January 2010

Ben şunu demek istiyorum, sadece Bitlis için değil her il kendi çapında bu tür kampanyalar yapmalı bence.. Geçen hafta yerelimde yani Samsun’da 3 köy okuluna kitap yardımı yapmak için gittik. Bu okullara gittiğimde Samsun gibi büyükşehir statüsündeki bir şehirde bile yardıma muhtaç, cidden yardıma muhtaç okulların, öğrencilerin olduğunu gördüm. Eminim ki eğer siyasi konulara girmezsek her il kendi çapında en güzel kampanyaları yapabilir.. Diyeceğim, doğu-batı-kuzey-güney diye ayrımayalım. Şimdi bu köye yardım edelim ama bu kampanya bittikten sonra da kendi yerelimize bakalım.

fadime akan

fadime akan
14 January 2010

mrb arkadaşlar ben d.bakır çınar gençlik merkezi noktası fadime akan bana yoladığınız iletiyi okudum çok duygulandım ve çok üzüldüm size gerçekten yardım etmeyi istiyorum ama nasıl sizlere ulaşacağımı bilmiyorum bana yardımcı olsanız çok memnun olurum iyi çalışmalar

havva

havva
21 January 2010

selam fadime yapacağınzı yardımlarınızı yukarıda okulun açık adresi var canım bizde o adrese kargo ile göndereceğiz rizeden diyarbakıra selam sevgiler ))))))

markas reklam

markas reklam
22 January 2010

kampanyada emeği geçenlere tşkler

Safiye Sepetçi

Safiye Sepetçi
14 March 2010

Selamlar çok güzel bir kampanya düzenlemişsiniz ben de katkıda bulunmak istiyorum.Hatta başka okullar varsa sizinle irtibata geçip yardımcı olabilirim kendi okulumda bu kampanyaları duyurup yardım toplayabilirim ve bundan mutluluk duyarım:)

ogmform

ogmform
19 March 2010

gerçekten bu tür organizasyonlar bize bu ülkeye lazım umarım yararını fazlasıyla görürsünüz emeğinize sağlık..

selim ozdemir

selim ozdemir
08 April 2010

bu tür çalışmalarınızdan dolayı tebrik ederim.

gürbüz kaya

gürbüz kaya
27 April 2010

Öncelikle yardım yapan herkese içtenlikle teşekkür ediyorum.Ben Ağrı’nın Tutak ilçesinin Burnubulak İlköğretim okulunun müdürüyüm. Okulumuz yeni yapıldı ve bir kütüphane kurduk ama raf var ama kitap yok yani anlayacağınız kitapsız bir kütüphanemiz var. Artık kitapsız kütüphanemizde kitapların olmasını istiyoruz. Öğrencilerim bu konuda çok istekli kütüphaneyi onlar kurdular ama ellerinden başka birşey gelmiyor. Sizlerden her türlü kitap istiyoruz.yardımlarınızı bekliyoruz. Yardım yapmak isteyen beni arayabilir 24 saat açıktır. Gece yarısı bile açsanız hazırım bu iş için telefonum 05446996729 öğrencilerimle bekliyoruz yardımlarınızı WEB SİTE ADRESİMİZ:burnubulak.meb.k12.tr

yakuter

yakuter
14 May 2010

Gürbüz Hocam, inşallah aradığınız yardıma ulaşırsınız. Size ve çocuklarınıza başarılar dilerim.

ayşe

ayşe
11 June 2010

hocam ben size yardımcı olmak istiyorum

Anonymous
11 June 2010

Ayşe Hanım malesef bu kampanya uzun zaman önce sonlandı. Fakat yardım etmek isterseniz http://www.kardesokullar.com/ sitesini ziyaret edebilirsiniz.

ömer buğra yıldız

ömer buğra yıldız
21 June 2010

kampanya çok güzel fakat tek bir okul ile sınırlı kalmasın yardıma ihtiyacı olan okullar bulalım onların adresinide verelim oradaki çocuklarda yardım alsın.

Branda Tente

Branda Tente
21 January 2011

This article is help me so much.
Thank you for share it,

damla etiket

damla etiket
23 March 2011

Kampanyayi tertipleyen ve yonetenleri yurekten kutlarim.. Cok hayirli ve anlamli bir ise vesile olmus..

ömer

ömer
18 April 2011

saolun bunu yaptıgın9ız ıcın turkce performans ödevini burdan yaptım :)

Göktürk Klima Servisi

Göktürk Klima Servisi
15 July 2016

Dünya sizin gibi iyi insanlar sayesinde dönüyor.