TORRENT NEDİR? NASIL KULLANILIR?

ADSL hizmetindeki gelişmeler ve süratin artması sonucu internetten dosya indirme faaliyetleri de hız kazandı. Durum böyle olunca en iyi dosya indirme metodunu aramaya başladık. Dosya indirmek için bir çok farklı metod mevcut. Rapidshare gibi siteler, ftp sunucuları veya “torrentler“. Rapidshare’dan şifreniz varsa hayat güzel ve dosya indirmek gerçekten zevkli. Ftp sunucularından büyük çaplı dosyaları sorgusuz sualsiz indirebiliyorsunuz. Peki ya torrent’i hiç denediniz mi?

Torrentlerin ne olduğunu, nasıl kullanıldığını bende sizin gibi merak ettim ve aramaya başladım. Türkanime.com‘un yöneticisi “turkanime” beni Olmayan Ülkenin Çocukları’na yönlendirdi. Şu makaleler gerçekten de size Torrent konusunda doyurucu bilgiyi veriyor.
uTorrent Kullanımı: Bölüm 1
uTorrent Kullanımı: Bölüm 2

DEVAMINI OKUYUN
 • bence ed2k çok daha iyi. uygun mod ve ayarlarla tam hızda indebilirsiniz.
  en önemli artısı, torrent dosyası gibi birşeye ihtiyaç yok. ed2k bağlatısına tıkla, yola çıksın.
  emule ve ed2k ile ilgilenenler buraya bakabilir.

 • eburhan

  uTorrent kullanmana sevindim. Kendisi küçük ama marifeti büyük bir torrent istemcisidir ;)

 • enver

  istemci olarak azereus ve ya utorrent yeter de artar bile birde tr de ki tracker lardan hesaba sahip oldun mu değme keyfine. aslında adsl hızlanmadan önce tr de ki trackerlar bu kadar cazip değildi daha çok yabancı trackerlar gözde idi bnm gibi çoğu insan için ama son zmn larada yerlilerinde kıymeti baya bir arttı.

 • santigado

  Merhaba bende uzun zamandır “torrent nasıl kullanılır” konusunda araştırma yapıyorum. ama açıkçası biraz tembelim :) ek program indirmek, ayarlarını yapmak, port açmak gibi konular ile cebelleşmekten beni kurtaran tarayıcım var. :)

  Opera internet tarayıcısında ek olarak torrent programı geliyor. Mesela bir torrent dosyasına tıkladığınızda opera hemen asıl olan dosyayı indirmeye başlıyor :) bu çok pratik. hiçbir ek program kurmaya gerek kalmıyor :)

  Sanırım Firefox’ta da bunun ile ilgili bir şey olması lazım.

 • Elbette var:) http://www.foxtorrent.com/ isteyenler bu sayfadan ilgilenebilirler, ancak bunlar basit çözüm arayanlar için iyi gelebilir çünkü performans alamazsınız. Ve ayarları yeterli değildir yine de hiç bilmeyenler ve uğraşmak istemeyenler için firefox’un bu eklentisi oldukça iyidir.

 • Balkan

  arkadaşlar yabancı pek çok dizi\film sitesi varken türk siteleri çok az sayıda. özellikle türk dizilerine ilişkin torrent siteleri yok gibi birşey. bu konuda size tavsiye ediceğim en iyi ve kapsamlı site “www.turktorrentdizi.com” eğer ilgilenirseniz pişman olmayacağınıza inanıyorum. saygılarla…

 • kemal

  Yeni açılan torrentium türk sitemizde sizleride görmek isteriz

 • kotalı adsl kullanıcılarının kullanmaması gereken yazılımlarından biri oldugunuda keşke ekleseydiniz.

  Malum kendilerini kaptırırlarsa başlarını gelebilecekleride bilmeleri lazım

 • Barky

  İlginç Bilgiler Teşekkürler.

 • alp

  tanıtım varken , bende site önereyim
  <a href="http://www.alpstorrent.com” target=”_blank”>www.alpstorrent.com