Banner

Etiket Arşivi: ‘Wordpress Mu’

WordPress 3.0 ile Çoklu Blog Oluşturmak

Güncelleme: Yazının sonunda konuyu anlatan video eklenmiştir. 14.08.2010

İlk yazımda, WordPress indir paketiyle gelen yeniliklerden bir tanesi olan çoklu blog oluşturmayı anlatacağım. Daha önce WordPress MU (Multi User) paketinde ayrı sunulan bu özellik, artık WordPress paketlerine entegre edilecek. Birkaç adımda çoklu blog oluşturma işlemini kolayca tamamlayacağız.

Başlamadan önce sitenizin yedeğini almanızı tavsiye ederim. Eğer böyle bir imkanınız yoksa bile wp-config.php ve .htaccess dosyanızın yedeğini mutlaka alın.

Çoklu kullanıcılı blog oluşturmak için ilk olarak WordPress blogunuzun alt klasörde değil, ana dizinde kurulu olması gerekmekte.. Eğer alt klasöre kurulum yaptıysanız bu işlemi gerçekleştiremezsiniz. devamını okuyun »

Kategori Wordpress
11.07.2010
14677 Okunma

Her Yazım Resimli Olsun Diyorsanız!

Kimi zaman yazılarımızı çeşitli videolar veya resimlerle süsleriz. Ama bazı günlükler vardır ki her yazısınının belli bir yerinde (örneğin sol üst köşede) mutlaka bir resim bulunur. İşte böyle zamanlarda yazınızı yazarken resmi yazının içinde kullanmak yerine özel alan kullanmak daha mantıklı bir çözüm olabilir. Gelin önce birkaç örnek inceleyelim ve ardından bunu nasıl yapabileceğimizi ve nerelerde kullanabileceğimizi görelim.
devamını okuyun »

Kategori Wordpress
31.08.2008
18431 Okunma

WordPress Mu Nasıl Türkçeleştirilir?

WordPress Mu son zamanların en gözde sistemlerinden birisinin olmasının yanında problemleri de birçok kişinin başını ağrıtıyor. Bu problemlerden birisi de WordPress Mu’nun yönetim panelinin nasıl Türkçeleştirildiği konusunda. Bunun için çok basit ve pratik bir yöntem var.
devamını okuyun »

Kategori Wordpress
06.08.2007
2309 Okunma

WordPress Mu 1.0 (Çoklu Kullanıcı)

WordPress yakın zamanda WordPress-Mu sürümünü yayınladıve buradan da indirilebilir duruma getirildi. Bu ne işe yarar diyenler vardır mutlaka. Kısaca şöyle özetleyeyim. Dünyanın en meşhur blog sistemi WordPress ile blogcu.com, gaxxi.com veya guncesi.net gibi kullanıcılara ücretli veya ücretsiz blog hizmeti sunabilirsiniz. Vereceğiniz hizmet sistem açısından wordpress.com‘daki hizmetin aynısı olacaktır. Ben de deneme amaçlı kurdum ve test ettim wordpress-mu’yu. Bu yazımda da blog hizmeti vermeyi isteyen arkadaşlara sistemi tanıtmak ve bir kaç tavsiye vermek istiyorum.

devamını okuyun »

Kategori Genel Bilgi
25.10.2006
4892 Okunma