Web

EZSQL VERİTABANI SINIFININ KULLANIMI

Kod yazarken şüphesiz ki nesne tabanlı programlamanın nimetleri olan sınıflardan (class) faydalanırız. Eğer hazırlayacağımız uygulama PHP dili ile yazılmakta ve MySQL veritabanını kullanacaksa size şiddetle tavsiye edeceğim sınıf WordPress‘in de altyapısını oluşturan ezSQL sınıfıdır. Zaten daha önce bu sınıfı kısaca tanıtmıştım. Bu makalede kullanımı oldukça basit ve pratik olan bu sınıfı temel olarak MySQL veritabanı ile nasıl kullanılacağını örneklerle anlatmaya çalışacağım. İyi seyirler…

DEVAMINI OKUYUN

SİMPLEMODAL – JQUERY MESAJ KUTUSU

SimpleModal oldukça basit ve kullanışlı bir jQuery eklentisidir. Uygulamalarınızda aşağıdaki resimde gördüğünüz gibi mesaj kutuları oluşturmak istiyorsanız SimpleModal tam size göre.
Simple Modal

Simple Modal için mesaj kutusu eklentisi dediysem yapabileceklerinizin sadece bu olduğunu kastetmedim tabi ki.

DEVAMINI OKUYUN

TARAYICI UYUMLULUĞU İÇİN CSS SIFIRLAMA

CSS sıfırlamanın amacı farklı tarayıcılarda oluşan görüntü farklılıklarını mümkün olduğunca azaltmaktır. Tasarımda Evrensellik ve Sayılar başlıklı yazımda konuya kısmen değinmiştim fakat böyle bir konunun başlı başına üzerine düşülmesi gerektiğine inanıyorum.

CSS sıfırlama denildiği zaman akla iki metod gelir. İlki basit ve sade olan standart metod, ikincisi ise çok etkili olan ve genel olarak kabul gören, benim de tavsiye edeceğim Eric Meyer metodu.

DEVAMINI OKUYUN

YENİLENME SÜRECİNDE “YAPI KREDİ”

Yapı Kredi LogosuYapı Kredi Bankası son zamanlarda ciddi bir yenilenme sürecine girmiş durumda. genel görünüme bakılırsa gerek günümüz web standartları açısından gerekse kullanıcı ihtiyaçlarını karşılaması açısından doğru adımlar atıldığını görülüyor. Gelin kısaca bu değişiklikleri ve kullanıcı üzerinde yaratabileceği etkileri birlikte inceleyelilm.

DEVAMINI OKUYUN

KAYNAK GÖRÜNTÜLENEMİYOR (406) HATASI!

Sözü fazla uzatmadan internette karşılaştığım bir hatadan ve çözümünden bahsedeceğim.

Hata
Hatanın Türkçesi:

Kaynak görüntülenemiyor
Aradığınız kaynak, tarayıcınız tarafından açılamaz.
Lütfen bunları deneyin:
Başka bir bağlantıyı denemek için Geri düğmesini tıklatın.
Internet’te bilgi aramak için Ara’yı tıklatın.
HTTP Hatası 406 – Kabul edilemez
Internet Explorer

İngilizcesi:

Error 406, Not Acceptable. An appropriate representation of the requested resource (dosya ismi) could not be found on this server.

DEVAMINI OKUYUN