Banner

Etiket Arşivi: ‘Feedburner’

WordPress’i kurdunuz, peki ya sonra ?

İlk kez yaptığımız bir işin acemiliği başka tecrübelere benzemez. İş bitmiştir fakat sorular bitmemiştir. WordPress tabanlı sitemizi kurduğumuzda da benzer sorunlarla karşılaşırız: “Google ile iletişimi nasıl sağlarım, güvenliğimi nasıl arttırırım, kullanıcıların sitemde kalma süresini nasıl arttırırım…” soruların başta gelenlerdir.

Bu konuyla ilgili şuradaki yazıyı görünce bu bilgiyi ve daha fazlasını Türkçe’ye kazandırmalıyız diye düşündüm. Gelin WordPress’i kurduktan sonra atılması gereken ilk adımları birlikte inceleyelim. Birlikte bu adımların sayısını arttırabiliriz. devamını okuyun »

Kategori Wordpress
06.07.2010
6880 Okunma

Feedburner Adresinizi Değiştirmeyi Unutmayın!

Google Feedburner‘ı aldıktan sonra bir dizi değişikliğe başvurdu. Sitelerin besleme adreslerini ilk olarak şu şekilde değiştirmek istediler. Yakuter.com besleme adresi üzerinden konuşursak;
http://feeds.feedburner.com/yakuter/
adresini aşağıdaki adrese taşıdılar.
http://feedproxy.google.com/yakuter/

Fakat bu değişiklik sonucunda birçok sorunla karşılaştılar ve RSS hizmeti düzgün olarak çalışmamaya başladı. Bunun üzerine yeni RSS besleme adresini belirlediler. Son değişiklikle birlikte yeni RSS adresimiz şu şekilde:

http://feeds2.feedburner.com/yakuter/

Tabi bunu yapmadan önce Feedburner sitesine girip üye girişi yapınız. Karşınıza adres değişkliği için kayıtlı sitelerinizin yeni besleme adresine taşınma işlemi gelecek. Bu işlemi yaptıktan sonra yeni adresinizi kullanmaya başlayabilirsiniz.

Kategori Genel Bilgi
28.02.2009
3020 Okunma

Takip Edilmek Güzel Şeydir

Başlıkta söylediğimi aynen yineliyorum, günlüğünüzün takip edildiğini bilmek güzel şeydir. Böylece hem yazılarınızın okunduğunu görerek daha da yazmak istersiniz, hem de kullanıcılarınıza ne kadar popüler olduğunuzu gösterebilirsiniz. Takipçi sayısını tek başına düşünmek aslında yeterli değildir. Olaya istatistik açısından bakmak gerekir. Eskiden sitemizin ziyaretçi ve RSS takipçi sayısı bize yetiyordu. Şimdilerde ise durum oldukça değişti. Artık ne kadar popüler olduğumuzu göstermenin bir çok farklı yolu var.
devamını okuyun »

Kategori Genel Bilgi
04.10.2008
3612 Okunma